Головна Здоров'я 5 популярних міфів про вживання води

5 популярних міфів про вживання води

mamabook
371 Переглядів
вода

вода

Вода – базовий компонент здоров’я. Важливим є не лише кількість випитого за день, але й якість рідини. Проте чимало людей погано проінформовані про води, її цінність і способи вживання.

Наш сайт Mamabook спростує 5 популярних міфів.

Міф 1. Потрібно випивати не менше 2 л води щодня

Це думка, нав’язана маркетологами. Точної кількості води, яка потрібна конкретній людині, визначити неможливо. Лікарі часто сходяться на думці, що цей показник індивідуальний. Він напряму залежить від типу раціону, фізичної активності, емоційного стану, мікроклімату в домі, а також сезонності. За класичними розрахунками, в середньому слід випивати по 30 мл води на 1 кг ваги. Але денна норма дійсно може бути меншою. Орієнтуйтеся на свій стан і пийте воду, коли відчуваєте в цьому потребу.

Ознаки недостачі води в організмі (зневоднення):

  • Запаморочення.
  • Постійна фізична слабкість.
  • Швидка втомлюваність.
  • Частий головний біль.
  • Запори.
  • Сухість шкіри.

Міф 2. Під час дієти слід пити менше води

Люди, які худнуть, дуже радіють своїм першим успіхам. Адже при фізичній активності та зменшенні калорійності їжі вже через 4-5 днів можна побачити перші реальні результати. Проте ви не худнете! Ви лише позбулися застою води, зменшили набряки в тілі. Аби не додати у вазі, люди часто починають пити менше. І це категорично заборонено робити під час схуднення. Вода необхідна для виведення токсинів, які будуть уходити разом із зайвими кілограмами. Якщо пити мало, то отрута, шлаки можуть уразити нирки, печінку та інші внутрішні органи.

Міф 3. Запивання їжі не нашкодить

Дехто навмисно закінчує прийом їжі склянкою води. З’являється відчуття повного шлунка, тому і зменшується апетит. Проте ця практика дуже небезпечна. Вода у великій кількості розбавляє концентрацію шлункового соку. Це призводить до тривалого перетравлювання, бродіння їжі. Як результат – метеоризми, погано засвоєна їжа.

Міф 4. Не можна пити воду перед сном

Цього міфу часто притримуються жінки. Адже вважається, що вода призведе до набряків обличчя, тіла вранці. Насправді набряки з’являються від застою лімфи, поганого функціонування нирок. Здоровому організму це не загрожую. Більше того, корисно пити воду перед сном. Увечері у нас загущується кров, що небезпечно тромбозами. Люди, у яких є схильність до інсульту чи інфаркту, просто мусять лягати спати після склянки води.

вода

Міф 5. Не можна пити воду під час тренування

Вважається, що рідина збільшує навантаження на серця. Частково це правда. Але в ситуації, якщо ви п’єте багато рідини одночасно. Протягом тренування слід пити часто, проте по 1-2 ковтки. Це захистить організм від зневоднення та перегріву.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які напої небезпечно пити в спеку

Читайте також