Головна Здоров'я 5 побічних ефектів від прийому вітаміну Д

5 побічних ефектів від прийому вітаміну Д

mamabook
77 Переглядів
вітамін д

вітамін дДефіцит вітаміну Д називають сучасною пандемією. Важко знайти сучасну людину, особливо мешканця великого міста, в якого б цей вітамін був у нормі. Тому його прийом у вигляді БАДів став дуже популярним. Але не слід забувати: надмірна кількість вітамінів не менш шкідлива, ніж їхня нестача. Тож важливо чітко вживати добавки згідно інструкції, не перевищуючи рекомендовано дозу.

Чим можна загрожувати надлишок вітаміну D в організмі?

Надмірна кількість кальцію

Завдяки вітаміну Д відбувається засвоєння кальцію. І якщо вітаміну забагато, то й кальцію наш організм отримує в рази більше. Наслідки такого процесу призводять до кальцинування судин, а також відкладання елементу у вигляді каміння в нирках. При високому рівні кальцію людина завжди відчуває спрагу, з’являється часте сечоспускання.

Проблеми з нирками

Пошкодження нирок може бути від легкої форми до патології. Найбільш уразливі люди, в яких уже були порушення в роботі нирок.

Проблеми з кістками

Вітамін Д вважається головним для підтримання здоров’я кісток, проте надмірна кількість може спровокувати їхнє пошкодження. Його висока концентрація негативно впливає на рівень вітаміну К2, що призводить до втрати кісткової маси.

Проблеми з травленням

Діарея, запор, біль у животі – лише певні побічні ефекти, які можуть стосуватися процесу травлення, пов’язані із високою концентрацією вітаміну Д.

Погане самопочуття

Втрата апетиту, нудота, сильна втомлюваність, запаморочення – більшість із цих побічних ефектів зумовлена підвищенням рівня кальцію в крові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як знизити тиск без ліків

Читайте також