Головна Здоров'я 2 прості способи допоможуть перевірити, чи достатньо ви п’єте води

2 прості способи допоможуть перевірити, чи достатньо ви п’єте води

mamabook
121 Переглядів
посуха

посухаЗневоднення – один із найнебезпечніших станів для організму. Чимало людей знаходиться у водному дефіциті, не підозрюючи про це. У той час нав’язана думка про «необхідність випивати 1,5 літри води щоденно» є справедливою лише частково.

Наш сайт Mamabook радить прислуховуватися до свого організму та не ігнорувати прийом чистої негазованої води щоденно. Потрібний об’єм води вам дійсно підкаже ваше тіло. А ці 2 прості домашні тести дозволять чітко визначити, чи є у вас нестача води.

Спосіб 1. Оцініть сечу

Фізіологічний механізм виведення води з продуктами метаболіту такий: якщо води достатньо, то сеча вийде неконцентрованою і в нормальному об’ємі. Якщо ж води мало, то нирки починають працювати на вторинну фільтрацію. Створену сечу вони зменшать в об’ємі та частину води очистять, повернувши назад в організм.

Тому подивіться на колір своєї сечі. В нормі сеча світла – в аналізах завжди пишуть «солом’яного кольору». Якщо у вас так, будьте спокійні – воду ви п’єте в потрібній кількості.

Якщо вода насиченого кольору – значить вона концентрована. І організму води не вистачає. Достатньо протягом 1-2 днів попити більше води, аби колір сечі самостійно нормалізувався.

вода

Спосіб 2. Вода вранці

До їжі, як тільки прокинулися, випийте 700 мл води. Через 40 хвилин ви повинні відчути позив у туалет. Це в нормі. І якщо було сечоспускання, то води в організмі достатньо.

Якщо в туалет ви так і не сходили, хоча пройшло значно більше 40 хвилин, – значить усю воду організм забрав на свої потреби, де її катастрофічно не вистачало. Робіть висновок: починайте пити більше води.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим шкідливий зелений чай

плашка

Читайте також