Головна Релакс 15 фотодоказів, що Україна – мальовнича країна

15 фотодоказів, що Україна – мальовнича країна

mamabook
5680 Переглядів

Не любити українську землю неможливо. Чимало культурно-історичної спадщини, а ще більше – природних див заворожують своєю красою. Наш сайт Mamabook підготував чудову фотопідбірку, яка демонструє наймальовничіші куточки нашої країни.

Куди поїхати в Україні з усією родиною чи з коханою людиною? Які місця варто побачити кожному українцю?

Асканія-Нова

Асканія-Нова

Особливий заповідник України, землі якого ніколи не торкався плуг. Природний незайманий степ. Цьому заповіднику нараховується вже 121 рік. Нині тут зростає понад 400 видів українських степових квітів, трав, 150 видів дерев. Серед тварин мешкають рідкісні зебри, антилопи, верблюди, олені, бізони, лами, сайгаки, чорні лебеді, дрохви та навіть фламінго.

 

Долина нарцисів

Долина нарцисів

Це легендарне місце, природнє українське диво. Долина диких нарцисів знаходиться в Закарпатській області. Це заповідник, який варто шукати на відстані 4 км від м. Хуст (урочище Кіреші). Масове цвітіння квітів розпочинається на початку травня, триває 10-14 днів. Подивитися на квітучу долину щороку приїжджають тисячі туристів.

 

Озеро Синевир

Озеро Синевир

Ще одна карпатська перлина. Це найбільше за площею озеро в Карпатських горах. За народною легендою, ціле озеро виплакала Синь – донька графа. Бо закохалася у звичайного пастуха Вира, якого було вбито за наказом жорстокого батька. У центрі Синевиру є острівець, який зветься Морське Око.

 

Оптимістична печера

Оптимістична печера

Найпротяжніша гіпсова печера України. Знаходиться на Тернопільщині (с. Королівка). У деяких ділянках печери зустрічаються підземні озера із дзеркальною водою.

 

Тунель кохання

Тунель кохання

Легендарне місце на Рівненщині. Вздовж залізничного шляху між селищами Клевань та Оржів кущі з деревами утворили своєрідний тунель. Особливо вражаюче він виглядає весною та літом, коли колія повністю огорнута зеленим коридором.

 

 

Водоспад Шипіт

Водоспад Шипіт

Дивовижний карпатський водоспад можна знайти в глибокій ущелині річки Пилипець. Висота водоспаду – 14 метрів. Особливо повноводний він навесні, коли Шипіт зривається з висоти кількома масивними каскадами.

 

Острів Хортиця

Острів Хортиця

Його завжди називали колискою українського козацтва та островом свободи. Саме тут століттями стояла легендарна українська Січ. Сьогодні заповідник Хортиця не лише найбільший острів на річці Дніпро, але й історична пам’ятка.

 

Актівський каньйон

Актівський каньйон

Знаходиться поблизу села Актового, що в Миколаївський області, на річці Мертвовод. Місцеві мешканці називають його каньйоном Диявола. Також відомий під назвою Малий Крим. Це неймовірні пейзажі та дивовижна природа навкруги. На пагорбах можна знайти рідкісні гірські тюльпани.

 

Джуринський водоспад

Джуринський водоспад

Розташування цього унікального водоспаду – поблизу с. Нирків у Тернопільській області. Вздовж водоспаду земля має характерний червоний колір, а на його верхівці височіють залишки старовинного замку. Саме Джуринський вважається найвищим водоспадом України.

 

Заліщики

Заліщики

Унікальне місто на Тернопільщині. Краєвиди міста створюють символічний півострів, який можна охопити поглядом з сусідніх пагорбів. Заліщики – відоме курортне містечко, куди варто завітати влітку всією родиною. Славиться місто і своїм дендропарком.

 

Олешківські піски

Олешківські піски

За 30 км від Херсона розташувалося справжнє природне диво – Олешківські піски. Це найбільша пустеля в Європі! На цій території крайнє рідко, інколи бувають і справжні піщані бурі.

 

Лумшори

Лумшори

Курортне село в Закарпатській області. У маленькому селищі налічується відразу 5 водоспадів, які знаходяться на р. Туричка. Дорога на околиці Лумшор простягається паралельно річці та численним водоспадам. А ще це селище називають сауною просто неба. Сюди туристи їдуть заради величезних чанів.

 

Подільські Товтри

Подільські Товтри

Це національний природний парк у Хмельницькій області. Парк «Подільські Товтри» внесений до 7 чудес України, а також входить до світової спадщини ЮНЕСКО. Відвідувачів парку зацікавлять кінні та піші маршрути, поїздки на авто та велопрогулянки. Тут дозволені виїзди з риболовлею та полюванням, можна відвідати мінеральні джерела.

 

Хотинська фортеця

Хотин

Історична пам’ятка вражаючи краси. Фортеця була збудована ще у ХІІІ-ХVІІІ ст. Знаходиться у м. Хотин, що на р. Дністер (Чернівецька область).

 

Печерний монастир

Печерний монастир

На Львівщині, у селі Розгірче, розташувався таємничий печерний монастир. Возвеличується на пагорбі, звідки видно мальовничі краєвиди річки Опір. Цікаво, що монастир більшою частиною розташований вглибині печери та є двоповерховим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 найгарніших птахів України: фото та опис

 

Читайте також