Головна Школярі 10 найотруйніших тварин України: фото та опис

10 найотруйніших тварин України: фото та опис

mamabook
49790 Переглядів
Саламандра плямиста

Завдяки помірному клімату на українських землях не так багато екзотичних отруйних тварин. Проте зустрічаються і серед наших представників фауни небезпечні екземпляри.

Наш сайт Mamabook розповість, які тварини, павукоподібні, земноводні, риби та комахи є отруйними для людей. Це цікаві матеріали для НУШ – обов’язково покажіть та розкажіть про цих тварин дітям. Добірка буде корисною і дорослим.

Саламандра плямиста

Саламандра плямиста

Її ще називають саламандрою вогняною. Саламандру легко впізнати за яскраві жовті плями по всьому тілу.  Цю отруйну земноводну тварину в Україні можна зустріти в листяних лісах Волині, у хвойних лісах Карпат. Зазвичай саламандри виходять на полювання ввечері та вночі. Але в похмуру дощову погоду вони активні цілий день. Полюбляють спочивати серед моху, у трухлявих пнях. Небезпечним є дотик до будь-якої частини тіла, оскільки вся шкіра саламандри вкрита отруйними залозами.

 

Гадюка

Гадюка

Гадюки – єдині отруйні змій в Україні. У нас зустрічається п’ять різновидів. Тому, в залежності від місцевості, гадюка може мати різне забарвлення – чорна, плямиста пісочного кольору, коричнева. Гадюка звичайна зустрічається по всій території країни. Дуже рідко укус гадюки є смертельним. Оскільки вона економить отруту і вприскує при укусі мінімальну дозу.

Гадюка

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 10 найотруйніших грибів України: фото та опис

Тарантул

Павук

Волохаті павуки завдовжки 3-5 см. Не плетуть звичної для павуків павутини, бо мешкають у норках. Полюбляють вологі місця, завжди зустрічаються недалеко від водойм. В останнє десятиліття розширилися території проживання тарантулів. Тепер їх зустрічають не лише в Криму та степовій частині України, але й в лісовій зоні, наприклад, у Київській області.

Наслідки при укусі тарантула:
 • Сильний головний біль.
 • Запаморочення.
 • Червона та набрякла шкіра в місці укусу.
 • Слабкість.
 • Можлива втрата свідомості.
 • Алергія на шкірі.

Щоб нейтралізувати отруту, потрібно обробити рану антисептиками, покласти лід на місце укусу, прийняти протиалергічні препарати.

 

 

Каракурт

Павук

Один з найнебезпечніших павуків Європи. Його отрута у 50 разів сильніша, ніж отрута тарантула, і в 15 разів сильніша, ніж отрута гримучої змії. Укус цього павука може призвести до смерті людини. Впізнати каракурта може по 8 червоних яскравих крапках на чорному черевці. В Україні каракурти зустрічаються на Півдні – у Херсонській та Одеській областях, Криму, біля Азовського моря.

Ознаки при укусі каракурта:
 • Маленька червона плямка на шкірі, яка згодом біліє.
 • У людини спостерігається неврівноважена поведінка.
 • Пекучий біль, який через 20-30 хвилин охоплює все тіло.
 • Біль у животі.
 • Сильне потовиділення.
 • Проблеми в роботі серця.
 • Неритмічний пульс.
 • Важке дихання.
 • Підвищення тиску.

Людина потребує екстреної госпіталізації. Врятувати її може введення спеціальної протиотрутної сироватки.

 

Скорпіон кримський

Скорпіон кримський

Назва цього членистоногого говорить сама за себе: скорпіон зустрічається в Криму. Полюбляють мешкати скорпіони у старих будинках, між гірських тріщин, під камінням. Укус дуже болючий. Людина швидко відчує оніміння, шкіра покриється пухирцями. Людина може втратити свідомість, а також померти через параліч органів дихання.

 

Дракончик великий

Риба

Це найотруйніша риба, яка мешкає в Чорному морі. Цю небезпечну рибу ще називають морським дракончиком або морським скорпіоном. Риба завдовжки 30-35 см. Дракончики полюбляють морське мілководдя, тому зустрічаються в затоках, часто ховаються на піщаному дні, серед мулу. Отрута знаходиться у риби в першому шипі, який розташований на спинному плавці. Найчастіше «жалить» риба за ноги.

Ознаки отруєння при напады дракончика:
 • Оніміння, параліч кінцівок.
 • Сильне ураження нервової системи.
 • Головний біль.
 • Рвота.
 • Втрата свідомості.
 • Уповільнене дихання.
 • Проблеми з мовою.

Дуже швидко шипи потрібно вийняти з рани, обробити місце ураження спиртом. Людину потрібно госпіталізувати, оскільки можлива зупинка серця або дихання.

 

Хвостокол

Скат

Це різновид скатів, які також мешкають у Чорному морі. Це придонна риба, полюбляє зариватися в пісок. Уражає отруйними шипами, які знаходяться в зоні хвоста. Смертельними для людини можуть бути уколи, зроблені в зону голови та грудної клітки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 найотруйніших рослин України: фото та опис

 

Зіркогляд

Риба

Ще одна отруйна риба, яка зустрічається в Україні. Інша назва риби – морська корова. Отруйні шипи знаходяться на голові зіркогляда. Мешкає риба в Одеській області, вздовж берегів Криму та в районі острова Зміїний. Отрута викликає больовий синдром, проблеми з координацією, можлива втрата свідомості. Проте в Україні не було зафіксовано смертельних випадків від укусів морської корови.

 

Сколопендра

Сколопендра

Мешкає лише в Криму, в основному в його південних районах. Зовнішній вигляд цих багатоніжок дуже моторошний: вражає своїми розмірами (до 12 см) та численними маленькими щупальцями. Шкіра сколопендри виділяє дуже отруйний слиз. У людини підвищується температура, з’являється рвота, запаморочення, біль, алергічний висип на шкірі. Симптоми тривають 24-48 годин, після чого самостійно минають.

 

Шершень

Шершні

Не варто недооцінювати небезпеку комах. Умовно отруйними для нас є бджоли, оси, джмелі. Та найнебезпечніші перетинчастокрилі – це шершні. Це найбільші за розміром оси в Європі. Найчастіше зустрічаються в густих старих лісах у гніздах. Вважається, що одночасні 3-4 укуси шершнів можуть вбити коня. При укусі шершнем людині потрібно якнайшвидше прийняти протиалергічні препарати. Якщо спостерігаються проблеми з диханням, біль в області серця, то слід звернутися до лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 найгарніших птахів України – фото та опис

плашка

Читайте також