Головна Школярі Зимові канікули-2021: коли учні підуть на відпочинок у цьому році

Зимові канікули-2021: коли учні підуть на відпочинок у цьому році

mamabook
237 Переглядів
канікули

канікули

Коли до Нового року залишилося трохи більше місяця, актуально з’ясувати, на які дати припадають зимові канікули в школярів.

Міністерство освіти та науки затвердило графік відпочинку школярів на весь навчальний рік 2021-2022. Але найімовірніше, як і осінні, зимові канікули підуть не за планом. Що про це відомо?

Який графік канікул затвердило МОН

Навчальний рік у більшості українських шкіл складається із двох семестрів (є школи, де навчаються по триместрах), кожен з яких ділиться на дві чверті. Відпочивають учні чотири рази на рік. Навесні та восени канікули мають тривати один тиждень, взимку – два. Літо повністю у розпорядженні школярів, звичайно, за винятком випускників, яким треба складати ЗНО.

На навчальний рік 2021-2022 Міністерство освіти і науки затвердило такий графік канікул:

  • осінні канікули – з 25 до 31 жовтня 2021 року;
  • зимові канікули – з 25 грудня 2021 року до 9 січня 2022 року;
  • весняні канікули – з 28 березня 2022 року до 3 квітня 2022 року;
  • літні канікули – з 1 червня 2022 року до 31 серпня 2022 року.

При цьому всі канікули, окрім літніх, не можуть перевищувати 30 днів. А діти так чи інакше за навчальний рік мають відучитися певну кількість годин:

  • учні 1-4 класів – 720 годин;
  • учні 5-9 класів – 890 годин;
  • учні 10-11 класів – 1110 годин.

сніговик

Коли будуть зимові канікули насправді

Але є одне “але”. Графік МОН – рекомендація, а не обов’язкове керівництво до дії. На дату канікул можуть вплинути форс-мажори, такі як високий рівень захворюваності на COVID-19, грип, ГРВІ, проблеми з опаленням. Посунути канікули можуть і заради зручності. Наприклад, щоб після святкового четверга не змушувати дітей виходити на один день навчання у п’ятницю.

Все це сталося з осінніми канікулами. У кожному окремому регіоні, населеному пункті та навіть школі одного міста чи громади відпочивали по-різному. Одна з причин – іноді лише формальна автономія шкіл за фактичної влади місцевих органів самоврядування.

У результаті в “червоній” зоні могли відправляти учнів з 1 по 11 клас на дистанційку або канікули, хоча всі 100% співробітників були повністю вакциновані. І не змінювати рішення, навіть коли з 8 листопада усунули всіх, хто не має щеплень, – а таких директорів, вчителів, кухарів та інших працівників шкіл було близько 7% по всій Україні. Понад те, хоча до зимових канікул залишилося менше ніж два місяці, на те саме 8 листопада учні майже 1000 шкіл усе ще лишались на осінніх.

Найбільше таких у трьох регіонах:

  • Харківської області – 285;
  • Рівненській – 213;
  • Миколаївській – 113.

Тож на запитання, коли будуть зимові канікули, – точної відповіді немає. Найімовірніше, повториться ситуація, як із осіннім відпочинком. Десь почнеться раніше, десь за графіком МОН, десь пізніше. Проте очевидно, що дуже багато залежатиме від ситуації із захворюваністю на COVID-19.

Хоча, наприклад, у Харкові вже визначилися, що зимові канікули почнуться пізніше – не з 25 грудня, а з 30 грудня. Та цілком упевненим у часи пандемії ніхто і ні в чому не може бути. Станом на 12 листопада в Україні 18 регіонів у “червоній” зоні, а незабаром може стати 19 – на її порозі Вінницька область.

плашка

pro-news.org

Читайте також