Головна Малюки Яким повинен бути одяг на хрещення для дівчинки й хлопчика

Яким повинен бути одяг на хрещення для дівчинки й хлопчика

mamabook
56 Переглядів
хрещення

хрещенняОбираючи хрестильний одяг, важливо пам’ятати, що ви обираєте варіант саме для православного таїнства. Для дівчинки – це гарні хрестильні сукні з мереживом чи вишивкою, для хлопчиків – вишиті довгі хрестильні сорочки. Кожен орнамент на такому одязі має певний зміст і відповідає церковним канонам.

Особливості дитячого одягу для хрещення

Дитині потрібно передбачити 2 види одягу: до початку таїнства і після занурення в купель.

Порада 1.

Одяг, у якому малюка приносять/приводять до церкви, повинен бути зручним, бажано без гудзиків та кнопок. Аби його можна було якнайшвидше зняти. Проте не слід забувати, що Таїнство – це свято. Тож навіть такий одяг бажано обирати білого кольору.

Порада 2.

Після купелі малюка одягають у хрестильний одяг: сорочку чи сукню, шапочку/хустинку для дівчинки. Також діткам можна підібрати хрестильні комплекти, бодіки, комбінезони. Обирайте речі з м’яким натуральних тканин, які швидко поглинають вологу: бавовна, махра, ситець.

Порада 3.

Якщо ви обираєте одяг з атласної тканини, то обов’язково повинна бути бавовняна підкладка. Адже атлас – це синтетика (поліестер). Звертайте увагу на якість декору – мереживо не повинно бути колючим, грубим.

хрещення

Порада 4.

Крій одягу повинен бути вільним, не обмежувати рухи дитини, а довжина – нижче колін. Рукава особливого значення не мають, проте на холодний період року слід обирати сукні та сорочки з довгими рукавами.

Порада 5.

Класичний хрестильний одяг – це довга сорочка для хлопчика чи дівчинки. Якщо батьки не хочуть, аби хлопчик був у сорочці, яка нагадує платтячко, то можна обрати хрестильний костюм – штанці й кофтинка.

Колір і візерунки на хрестильному одязі

Вони повинні підтримувати церковну тематику. Часто на одязі та крижмі вишиті хрестики, ангели, голуби миру, дзвони. Якщо обираєте одяг із українською вишивкою, то важливо, аби візерунки не були занадто великими. У цілому одяг повинен бути білим, а його лише доповнює акуратний декор у вигляді вишивки.

Для хлопчиків підходить одяг із вишивкою срібними, золотими, синіми, блакитним, білими нитками.

Для дівчаток обирають варіанти з рожевою, золотою, срібною, червоною, білою вишивкою.

Хрещення

Пінетки, хустинки та інші аксесуари

Що це може доповнити хрестильний одяг та використовується як атрибути на обряді?

  • Крижма (рушник для обирання дитини після купелі).
  • Голова дівчинки повинна бути покрита (шапочка, хусточка). Хлопчики можуть бути з непокритою головою.
  • Гарно виглядають дітки з пінетками, прикрашені мереживом.
  • Хрещені батьки тримають під час обряду свічки або в руці, або в спеціальних вишитих мішечках-серветках.
  • Коли священик зробить підстригання пасма в дитини, то волосся кладуть у спеціальну текстильну торбинку. Вона також прикрашена вишивкою у вигляді хрестика. Волосся дитини (як і хрестильна крижма) вважається її оберегом на все життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитва “Символ віри” українською мовою

плашка

Читайте також