Головна Дошкільнята Які аналізи необхідно здати перед школою та дитячим садком і як підготуватися

Які аналізи необхідно здати перед школою та дитячим садком і як підготуватися

mamabook
80 Переглядів
ребенок

ребенок

Під час навчального року дитячий організм отримує чимале навантаження: інтелектуальна та фізична активність виснажує дитину, потребує запасу енергії. Крім того, у дитячому колективі поширені групові інфекційні сезонні захворювання, і організм має бути готовим до потужного імунного захисту. Для перевірки готовності дитини до нового навчального року, проводиться щорічна диспансеризація — обов’язкові аналізи за формою довідки 086–1/о.

Перелік обов’язкових аналізів

Для вступу дитини до дитячого садочку або до школи необхідно надати форму 086–1/о з результатами таких досліджень:

  • загальний аналіз крові розгорнутий;
  • загальний аналіз сечі;
  • аналіз калу на яйця гельмінтів та цисти найпростіших;
  • дослідження на ентеробіоз: яйця нематодів, гостриків.

Маленькі пацієнти можуть пройти ці дослідження за один ранок без стресу. Лабораторія в Києві https://diagen.com.ua/uk/ потурбується про те, щоб дослідження пройшло для дитини швидко, легко та з позитивними емоціями.

Увага! Всі аналізи потрібно здати не більш ніж за 10 днів до того, як надати їх до школи або дитячого садку. Через 10 днів результати втратять актуальність, і їх потрібно буде здати знову.

Для отримання заповненої форми також необхідно пройти дослідження у таких дитячих лікарів:

  • хірург — робить висновок про відсутність фізичних особливостей розвитку;
  • ортопед-травматолог — звертає увагу на правильність розвитку суглобів та їхнього функціонування;
  • офтальмолог — оцінює здоров’я очей та гостроту зору;
  • стоматолог — досліджує стан ротової порожнини;
  • інші спеціалісти за показаннями — за рекомендацією сімейного лікаря.

Для консультації вузьких спеціалістів сімейний лікар створить додаткові направлення.

Підготовка до дослідження

Щоб дослідження пройшли правильно, необхідно напередодні підготувати дитину. Правила прості, але від них залежить, наскільки точними будуть результати.

аналізи

Загальний аналіз крові (ЗАК)

Кров здають у першій половині дня натщесерце. Дитина може випити чистої негазованої води, але їжу вживати не можна, адже вона вплине на якісні показники крові. Напередодні дослідження вечірній прийом їжі має бути легким, без шкідливої їжі, смажених та жирних страв, газованих напоїв з барвниками.

Загальний аналіз сечі (ЗАС)

Збирати сечу потрібно зранку, коли дитина тільки прокинулась, також на голодний шлунок. Перед збором матеріалу потрібно провести гігієнічні процедури. Сечу від початку до кінця збирають у спеціальний стерильний контейнер, який можна придбати заздалегідь в аптеці.

Дослідження калу на яйця глистів та найпростіших

Кал збирають у такий же спеціальний контейнер вранці перед візитом до лабораторії — так біоматеріал буде найбільш інформативним. Бажано зібрати проби з різних ділянок калових мас, бо яйця гельмінтів розподіляються нерівномірно.

лямблії

Дослідження на ентеробіоз

Взяття матеріалу слід проводити вранці, до проведення гігієнічних процедур та дефекації. Напередодні ввечері не слід використовувати креми, присипки, олійки та інші засоби догляду! Зішкріб проводиться довгою лабораторною ватною паличкою, що не викликає болю та дискомфорту. Паличку із зібраним матеріалом поміщають у спеціальний контейнер (для сечі), щільно закривають, підписують (ПІБ, дата народження дитини). Зібраний матеріал мусить потрапити до лабораторії у найкоротші терміни, що дасть можливість якісно виконати аналіз з отриманням певних результатів.

Робіть дослідження своєчасно — контролюйте стан дитини для досягнення нових навчальних успіхів!

Читайте також