Головна Здоров'я Як використовувати і вживати амарант

Як використовувати і вживати амарант

mamabook
108 Переглядів
амарант

амарантАмарант зарекомендував себе як цінний харчовий продукт. А також ефективний засіб для молодості та краси шкіри.

Амарант вживають в їжу в різному вигляді:

  • В амаранті їстівним є не лише насіння. Готувати можна салати, закуски, смузі з використанням листя й стебел.
  • У нас росте майже 10 видів амаранту – і кожен із сортів придатний для вживання. Деякі види культивуються як цінні культури для вигодовування рогатої худоби.
  • Якщо ви хочете вживати зелений амарант цілий рік, вирощуйте його карликовий сорт «Уайт ліфт» прямо на підвіконні. Амарант – невимоглива рослина, росте навіть в умовах зимового освітлення.
  • Насіння та сушене листя, стебла заварюють як лікувальний чай. Особливо корисний цей напій для печінки, підшлункової. Для посилення цінності рекомендується додавати до сушеного амаранту траву іван-чаю.
  • Амарантова олія не має яскраво вираженого смаку, тому ідеально підходить для заправлення салатів і закусок, на ній смажать їжу та додають до випічки, заміняючи шкідливий маргарин чи вершкове масло.
  • Після віджиму амарантової олії залишається шмих і шрот. На першому можна готувати вегетаріанські котлети, тефтелі, зрази. А от зі шроту готують сухе рослинне молоко.
  • Амарантовий шрот – високобілковий продукт. Його застосовують спортсмени-вегани у якості протеїнових добавок. Амарант посилює ріст м’язової тканини, підвищує витривалість.

амарант

Амарант – протипоказання й застереження

При вживання каші із насіння амаранта не було зафіксовано побічних ефектів. Цей легкий і цінний    харчовий продукт. З обережністю потрібно вживати амарантову олію. В перші дні прийому можливі запаморочення, нудота, які скоро минають.

Не можна вживати олію при каміннях у жовчному міхурі та сечовивідних шляхах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому гречка на вечерю шкідлива

плашка

Читайте також