Головна Світ тата Як виховувати дочку: 5 порад для татусів

Як виховувати дочку: 5 порад для татусів

mamabook
598 Переглядів
тато

татоНерідко ролі батька у вихованні дочки не приділяється належної уваги. Мовляв, дитина жіночої статті, отже, нею цілком і повністю повинна займатися жінка. І ця думка дуже помилкова. Адже у майбутньому ваша донька не матиме необхідних навичок у спілкування з чоловікам. Тим більше, її риси характеру та вміння, які батько просто забов’язаний передати своїй дитині. Наш сайт Mamabook підкаже, якими насправді повинні бути стосунки між татком та донькою.

Порада 1. Рівноправна участь

Ви повинні приділяти доньці уваги не менше, ніж дружина. Звичайно, більшість знань її передається від матусі – правила поведінки, основи гігієни, кулінарія тощо. Але ви можете навчити добиватися своїх цілей, проявляти характер, мотивувати на вчинки. І це можливо лише при частому спілкуванні з дочкою.

тато

Порада 2. Справедливий батько

Татусі традиційно обирають одну із двох популярних моделей поведінки. Перші готові виконати будь-які забаганки дочки. Пояснення просте: вона ж дівчинка. І не дивуйтеся, що вже скоро ваша дитина стане маніпулятором. Друга модель поведінки – «суворий тато». Матуся часто ним лякає. Мовляв, «Повернеться тато з роботи і покарає тебе». А батько продовжує підтримувати цю лінію поведінки, вселяючи страх в дитину. Результат очевидний – дитина вас боїться і між вами ніколи не буде близькості, взаєморозуміння. Тож шукайте золоту середину.

 

Порада 3. Стосунки на довірі

Дівчинка повинна рости із думкою, що завжди може звернутися до вас за допомогою та порадою. Можливо, у вас навіть будуть таємниці, про які не знатиме мама. Цінуйте взаємини із донькою та проявляти до неї достатньо уваги. Щиро переймайтеся її життям, успіхами, захопленням, розмовляйте про турботи та друзів.

батько

Порада 4. Грайте!

У дитячому віці ігри – найпростіший спосіб встановити теплі, щирі стосунки. Не відмовляйте дочці у проханні погратися. Вам не обов’язково давати можливість нафарбувати нігті чи гратися ляльками. Всебічно розвивайте доньку: пробуйте пазли, конструктори, розмальовки, рухливі вуличні ігри тощо.

тато

Порада 5. Особливі ритуали

Вигадайте спільне хобі чи традицій, які ви будете виконувати лише разом із донькою. Наприклад, щонеділі вранці зачинатися на кухні, знаходити в інтернеті новий рецепт десерту та спільно освоювати кулінарну майстерність. Також можна ходити із донькою на якийсь гурток – малювання, йога, плавання. Запитайте, які побажання у дитини – донька обов’язково підкаже вам щось оригінальне.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 3 душевні притчі про батьківське виховання

Читайте також