Головна Здоров'я Як відрізнити гниди (воші) від лупи – фото, опис

Як відрізнити гниди (воші) від лупи – фото, опис

mamabook
150 Переглядів
воші

вошіПедикульоз є однією з найрозповсюдженіших проблем у дітей дошкільного та шкільного віку. Їх часто уражають паразити, оскільки діти погано дбають про гігієну, часто контактують з іншими ураженими дітьми в групах. Зазвичай воші підхоплюють у дитсадку, під час поїздки до літнього табору, на відвідуваннях спортивних секцій. Як батькам вчасно розпізнати педикульоз? І як його не сплутати з лупою в дитини?

Як виглядають гниди, воші (фото)

Необізнаним батькам легко сплутати лупу з гнидами. Оскільки лупа та личинки вошей дійсно дуже схожі – за формою, кольором і навіть розмірами. Проте є нюанси, на які слід звертати увагу.

воші

  • Лупа присутня по всій довжині волосини. А гниди в основному прикріплені на недалекій відстані від шкіри, ближче до коріння. Чому? Тому що для швидкого дозрівання паразитам потрібне тепло, яке випромінює шкіра.
  • Якщо потрусити волоссям дитини, то лупа почне сипатися. З гнидами цього не відбувається – вони міцно приклеєні до волосин і самостійно не відпадають.
  • Після кожного миття голови частина лупи відпадає під час розчісування. А гниди звичайно водою неможливо змити. Більше того, на них не діє звичайний шампунь. Аби змусити їх відклеїтися, слід застосувати лікувальний шампунь від вошей.
  • Натисніть нігтем на білу луску на волоссі. З лупою нічого не відбудеться. А якщо це гнида, то при розчалюванні нігтями ви почуєте характерний звук клацання.

Ось більше фото вошей та гнид у дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як гарантовано позбутися вошей у дитини

воші

воші

воші

Читайте також