Головна Релакс Як відчути справжній смак кави

Як відчути справжній смак кави

mamabook
15 Переглядів
кава

кава

Кава справедливо вважається одним із найпопулярніших напоїв на планеті. Сотні мільйонів людей у всьому світі вживають її щодня. Секрет такої великої популярності – в унікальному поєднанні смаку та аромату. А також особливих властивостях, які додають бадьорості та активізують роботу мозку.

Класичним кавовим смаком прийнято вважати приготовлену в турці арабіку. Але в останні півстоліття кавова індустрія пережила бурхливе зростання. І у продажу з’явилося безліч сортів, блендів, купажів і таких популярних напоїв як Maccoffee.

Зернова кава MacCoffe Pure Arabika

Смакові нюанси

Щоб відчути оригінальні смакові властивості, потрібно правильно приготувати напій. А щоб зрозуміти всі нюанси, знадобиться невеликий екскурс в історію. Традиція вживання кави зародилася в пустелях Ефіопії приблизно в 15 столітті. Саме тоді місцеві жителі відкрили підбадьорливий ефект зварених кавових зерен. Після цього кава завоювала популярність у бедуїнів Аравійського півострова і поширилася по всьому світу.

Одним із секретів приготування є температурний режим. Першу каву заварювали не на вогні, а на розжареному піску. Таким чином вона варилася повільніше, ніж на вогні, тому краще віддавала смак та аромат. Нині такий спосіб приготування називається по-східному або по-турецьки.

Справжній смак розкривається при дотриманні рекомендацій щодо правильного обсмажування, помелу та способу приготування. Також величезну роль має сорт. Класичним вважається арабіка, оскільки має м’який смак, багатий післясмак та інтенсивний аромат. Робуста в цьому плані більш одноманітна, має виразну гіркоту та терпкість.

Арабіка – кава популярна не лише у чистому вигляді. Дуже поширеними є бленди – продукти, що є сумішшю сортів з різними характеристиками. В них вдається оптимально поєднати м’якість та легку кислинку арабіки з гіркуватістю та міцністю робусти. У блендах переважає арабіка, робуста використовується для надання окремих смакових ноток. Найпопулярнішими є такі пропорції.

  1. 80/20.
  2. 70/30.
  3. 50/50.

печатки

Особливості приготування

В цей час є безліч способів швидко заварити смачну каву. У цьому плані кавова промисловість пропонує великий вибір – від кавомашин до кемексів і гейзерних кавоварок. Але якщо повернутися до питання традицій, то основним способом залишається все ж таки турка.

У приготуванні важлива будь-яка дрібниця. По-перше, напій потрібно варити, але ніколи не доводити до кипіння. Під впливом граничних температур починають руйнуватися деякі хімічні сполуки, що відповідають за смакову та ароматичну складову.

По-друге, знадобиться м’яка очищена вода. Просто вода з під крана не підходить, оскільки в ній багато різних домішок, які можуть негативно впливати на смак.

Читайте також