Головна Релакс Як правильно вживати кокосову олію

Як правильно вживати кокосову олію

mamabook
50 Переглядів

Ще декілька років тому більшість могла чути про олію кокосу лише як косметичний продукт. Олія чудово зволожує шкіру, захищає від ультрафіолету, покращує стан волосся. Проте кокосову олію ще й вважають одним із найкорисніших продуктів світу. Не даремно її відносять до сучасних суперфудів, без яких вже важко уявити здоровий раціон.

У цього продукту безліч переваг. Не поступаючись по ефективності багатьом лікарським препаратам, кокосова олія ціна дуже доступна. Адже достатньо приймати по 2 ст.ложки олії щодня, аби отримувати неймовірну користь для здоров’я.

10 причин вживати кокосову олію щодня:

  • Доведена профілактична дія продукту в розвитку хвороби Альцгеймера.
  • Олія покращує пам’ять, увагу і роботу нервової системи в цілому.
  • Ефективно знижує рівень шкідливого холестерину.
  • Профілактика захворювань серця й судин, зокрема атеросклерозу.
  • Омолодження організму за рахунок блокування шкідливої дії вільних радикалів.
  • Можливість схуднення.
  • Підвищення захисних властивостей організму.
  • Нормалізація травлення, стимуляція перистальтики кишечнику.
  • Гарний природний жовчогінний засіб.
  • Покращує зовнішній вигляд шкіри й волосся.
Яка олія з кокосу підходить для вживання?

Як і будь-яку рослинну олію, кокосову масово рафінують. Та це лише продукт, який підходить для смаження. Аби отримувати користь для здоров’я, вам потрібна олія холодного віджиму. На етикетках вона позначається як raw oil або ж extra virgin.

Який смак в олії кокосу

Більшість людей, смакуючи олію вперше, каже, що в неї солодкуватий присмак. Насправді в продукту є ненав’язливий кокосовий смак та аромат, а також солодкуватість. Та це не заважає використовувати олію як з десертами, так і для поливання гарнірів, заправки салатів. Олія дуже м’яко поєднується зі спеціями, сіллю.

Як правильно зберігати кокосову олію

Якщо ви вживаєте її щодня, то можна тримати невеличку кількість (100-200 мл) у скляній тарі, яка стоїть в умовах кімнатної температури. Така олія завжди буде розтоплена, прозора. Головна умова – набирайте олію лише чистою ложкою.

У холодильнику олія швидко затягнеться у вигляді непрозорого твердого брусочка (майже, як наше сало). Тож варто заздалегідь розділити її на порції. Наприклад, дуже зручно розлити олію по формочках для цукерок, а потім їсти щодня по 2-3 штуки як корисний льодяник.

Як отримати олію в рідкому стані?

Якщо ви тримаєте продукт у холодильнику, то варто дістати його заздалегідь. Або можна відрізати частинку ножем і розплавити на паровій бані. Не використовуйте мікрохвильову піч – ви знищите всі корисні властивості продукту.

Чи додають кокосову олію до напоїв?

Так, звичайно! Вона чудово смакує в молочних коктейлях, каві й чаях. Доречно додавати кокосову олію до чаю масала.

Чи можна заморожувати олію?

Так, тому вона стане бездоганним інгредієнтом для приготування домашнього корисного морозива чи сироїдних десертів на основі горіхів кеш’ю.

Читайте також