Головна Малюки Як правильно вибрати дитяче пюре

Як правильно вибрати дитяче пюре

mamabook
104 Переглядів
пюре

пюреДитяче пюре – перший продукт у житті малюка, з яким він знайомиться після вигодовування на грудному материнському молоці. Тому дуже важливо підібрати цінний і якісний продукт. Підказки дає наш сайт Mamabook.

Як вибрати безпечне й корисне дитяче пюре

Якісний продукт для малюків не повинен містити в складі сіль, цукор, глютен, штучні барвники, крохмаль і консерванти. Вперше прикорм у вигляді пюре вводиться у віці 4-5 місяців. Аби раціон малюка був максимально різноманітним, рекомендується розпочати прикорм з пюре з овочів, поступово доповнюючи іншими видами.

Які пюре випускають для грудничків?

Овочеві

Це великий спектр нутрієнтів – вітаміни, амінокислоти, макро- й мікроелементи, рослинні харчові волокна. Першим спробувати рекомендується кабачкове пюре. Це ніжна та гіпоалергенна їжа. Далі можна вводити в прикорм пюре з броколі чи кольорової капусти. Можна пробувати овочеві мікси, в яких представлено декілька продуктів: морква, гарбуз, картопля, селера.

Фруктово-ягідні

Це можуть бути як суміші, так і окремі монопюре з різних видів ягід, фруктів. Важлива порада педіатрів: обирайте пюре з продуктів, які вирощуються у вашій місцевості. Це підготовка кишечнику дитини до вживання фруктів і ягід в свіжому вигляді в більш дорослому віці малюка. До того ж, пюре з екзотичних фруктів дуже алергенні. Тому найкращі варіанти – це пюре зі сливи, яблука, груші, абрикоса. А от пюре з ягід червоного кольору (малина, полуниця, вишня) рекомендується давати не раніше, ніж з 12 місяців.

М’ясні

Виробники створюють ці види пюре в двох варіантах – монопюре з м’яса тварин чи птахів, а також суміші з овочами або дитячими кашками. Вперше м’ясне пюре малюку можна давати в віці 8 місяців. Аби виключити можливість розвитку харчової алергії, варто розпочати з однокомпонентних пюре: індичка, курка. Пізніше можна переходити на поєднання м’яса з овочами.

Рибні

Це достатньо рідкісний вид дитячого пюре. Найкориснішими для малюків вважаються тріска, лосось. Вони гарно узгоджуються з крупами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим корисна суміш на козячому молоці

плашка

Читайте також