Головна Школярі Як правильно організувати робоче місце для школяра

Як правильно організувати робоче місце для школяра

mamabook
102 Переглядів

ребенок читаетВід правильно спланованого робочого місця для дитини залежить її настрій, фізичний розвиток та, звичайно, оцінки. Домашнє робоче місце повинно бути комфортним та привабливим для дитини.

Багато батьків стикаються з такими проблемами: дитина не хоче вчитися вдома, робити домашню роботу, а коли сідає за уроки, постійно відволікається і не може організувати власний навчальний процес. Насправді однією з причин виникнення подібних проблем може стати неправильно організоване робоче місце, так би мовити, навчальний куточок школяра. Тому сьогодні ми розповімо вам про те, як облаштувати таке місце в дитячій кімнаті – організоване, комфортне, що сприяє навчанню та мотивує школяра.

Почнемо, звичайно ж, з меблів. Вибираючи письмовий стіл і стілець для школяра, зверніть увагу на вироби з простим дизайном, які будуть «рости» разом з дитиною. Тобто, по-перше, не потрібно вибирати дуже яскраві меблі з малюнками та іншими деталями, які можуть відволікати від навчання, і які з віком можуть розподобатися дитині. По-друге, краще зупинити свій вибір на дитячих партах з регульованою висотою і кутом нахилу робочої поверхні. Те ж стосується і робочого крісла. Це допоможе підлаштовувати меблі під дитину в міру її зростання, підтримуючи максимально комфортну обстановку на робочому місці.

Якщо є можливість, виберіть не просто стілець, а крісло зі спинкою, яке забезпечить необхідну підтримку дитячому хребту під час навчання. Якщо ж такої можливості немає, для зручності можна покласти на стілець плоску подушку (щоб дитині було м’якше сидіти), а під спину дитині – валик.

Щоб організувати порядок серед підручників, зошитів та інших предметів, як правило, ящиків в столі недостатньо. Тому краще придбати невисокий стелаж або шафку з відкритими полицями, на яких зручно буде розмістити все необхідне для навчання і підтримувати в порядку. У дитини все повинно бути під рукою, тому поставте шафку біля робочого столу – так їй не доведеться зайвий раз відволікатися від виконання домашнього завдання.

Біля шафки можна прикріпити до стіни гачок для портфеля або рюкзака, щоб речі, які в ньому знаходяться, також завжди були під рукою.

Привчіть дитину підтримувати порядок на робочому місці – це допоможе їй стати більш організованою і заощадити час на пошуки необхідних речей під час навчання. Чим менше мотлоху – тим менше відволікаючих чинників. Приведене до порядку робоче місце в налаштовує на роботу, мотивує, дисциплінує, робить працю більш ефективною – це стосується всіх, не тільки дітей.

Також біля навчального місця варто повісити розклад уроків і дошку з маркерами, що витираються, на якій можна буде записувати розпорядок дня, список справ, терміни, в які все повинно бути виконано. Це навчить дитину тайм-менеджменту: правильно розподіляти свій час і ефективно його використовувати. А щоб їй було легше укладатися в графік, поруч ж повісьте годинник з великими цифрами, які постійно будуть перед очима.

гольф, водолазка, товариНа фото: Якісний шкільний одяг від українських виробників (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також