Головна Здоров'я Вітрянка в дітей: симптоми та лікування

Вітрянка в дітей: симптоми та лікування

mamabook
74 Переглядів
кір

кірВітряну віспу викликає вірус герпесу, який передається повітряно-крапельним шляхом віх хворих до здорових. Інкубаційний період вітрянки триває від 10 до 21 дня.

Як починається вітрянка в дітей

Захворювання починається з підйому температури, яка супроводжується появою висипів у вигляді невеликих плям. З часом вони перетворюються на пухирці із прозорою рідиною, які лускають, підсихають і покриваються кірками.

Як відрізнити вітрянку

Типові відмінність вітряної віспи від інших захворювань, які також супроводжуються висипами, – це наявність пухирців на волосяній частині голови. На шкірі хворого одночасно присутні всі елементи: і плямки, і пухирці, і кірочки.

Скільки дитина залишається заразною

Нові висипи з’являються хвилями – кожні 5-7 днів. Підсихання рани та утворення кірки супроводжується сильним свербінням.

Хворий на вітряну віспу залишається заразним з моменту появи перших висипань та ще 5 днів після появи останніх висипів.

вітрянка

Як лікують вітрянку в дітей

При нормальному (класичному) перебігу хвороби без ускладнень вітрянка не потребує лікування. Головне – дотримуватися правил гігієни та не допускати нагноєння нових висипів.

Чим мазати висипи

У нас прийнято покривати їх зеленкою. Але насправді цього можна не робити. Наприклад, лікарі Європи та США зеленку ніколи не призначають. Проте в зеленки є очевидна перевага: ви легко зможете контролювати, коли з’явилися останні висипи на тілі.

Варто використовувати антигістамінні бальзами та мазі для шкіри, які полегшують відчуття свербіння.

Які ліки призначають

Незважаючи на те, що вітрянку провокує вірус герпесу, давати протигерпетичні препарати не рекомендується. І дитині після них не формується власний імунітет, тому можливе повторне зараження вітряною віспою.

Якщо було підвищення температури понад 38 градусів, то дитині дають жарознижуючі засоби. Найкраще – ліки на основі парацетамолу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як розвивається вітрянка – стадії хвороби та симптоми

плашка

Читайте також