Головна Школярі Видатні кияни: біографія та заслуги

Видатні кияни: біографія та заслуги

mamabook
1569 Переглядів

кий, щек, хорив, київ, киевНаш сайт Mamabook підготував корисну інформацію для школярів: список видатних та відомих осіб, які народилися та виросли у Києві. Це відомі письменники та художники, спортсмени та вчені. Кожен залишив свій важливий слід в історії великого міста.

Олександр Богомолець – відомий український лікар, вчений-патофізіолог. Заснував українську школу фізіології, ендокринології. Народився у Києві 12 травня 1881 року. З його ініціативи було збудовано Ботанічний сад біля станції метро «Університет». Він очолював Всеукраїнську академію наук і був главою Інституту експериментальної біології і патології.

Михайло Бугалков – видатний письменник, народився 3 травня 1891 року в Києві у сім’ї професора та вчительки. Сім’я письменника жила на вул. Воздвиженська, 10. Після народження молодших сестер уся родина переїхала до будинку на Андріївському узвозі, 13. Там вони жили у дуже просторо-му 7-кімнатному будинку. Сьогодні тут розташований дім-музей імені Булгакова. Найвідоміші твори письменника: «Записки юного лікаря», «Мастер і Маргарита», «Біла гвардія».

Олександр Вертинський – артист, композитор, кіноактор, поет та співак. Народився Вертинський 9 березня 1889 року у Києві, в сім’ї акторки та журналіста. Був кумиром естради першої половини XX століття. Автор оповідань «Портрет», «Цигарки «Весна», «Моя наречена», «Червоні метелики».

Володимир Горовець – відомий український піаніст єврейського походження. Народився Володимир у Києві 1 жовтня 1903 року у родині інженера та піаністки. У 18 років дав свій перший концерт у Києві і далі його кар’єра почала стрімко рухатися вперед у 21 рік Володимир Горовець переїжджає до Німеччини. У 1995 році у Києві було засновано конкурс молодих піаністів на честь Володимира Горовця, який вважається найперспективнішим вітчизняним проектом міжнародного рівня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прислів’я та приказки про Київ

Зіно Давідофф – блискучий підприємець, «тютюновий король». Зіно Давідофф народився 11 березня 1906 року у Києві. Він був найстаршим з 4 дітей у сім’ї. Зіно Давідофф – киянин, котрий збудував власну тютюнову імперію. Він досяг усього з нуля і пишався цим. Сьогодні бренд «Dovidoff» знають по всьому світу: компанія виготовляє наручні годинники, шкіряні вироби, коньяк та сигари. У віці 87 років Зіно помер у Женеві.

Валерій Лобановський – легенда українського футболу, видатний футболіст та тренер. Валерій Лобановський народився 6 січня 1939 року у Києві. Найкращим форвард 60-х років, який вже 30 років розпочав тренерську кар’єру. У 2002 році ім’ям Валерія Лобановського було перейменовано стадіон футбольного клубу «Динамо».

Марія Літвиненко–Вольгемут – легендарна оперна співачка. Народилася майбутня оперна легенда 1 лютого 1892 року у Києві. У віці 57 років знялася у фільмі «Запорожець за Дунаєм». Марія Літвиненко-Вольгемут отримала дуже багато звань, серед яких найголовніші: заслужена артистка України, народна артистка СРСР.

Серж Лифар — український балетний танцівник та талановитий хореограф, відомий як один із найвидатніших танцівників XX століття. Серж Лифар народився в Києві 2 квітня 1904 року. У віці 18 років Серж переїхав до Парижа з метою стати найвидатнішим артистом балету! З 1929 року кар’єра Сержа Лифаря набуває нового рівня, він стає хореографом та очолює балет Паризької опери як головний балетмейстер. 16 грудня 1986 танцівник помер в Швейцарії, на його могилі вигравіювано: «Серж Лифар з Києва».

Казимир Малевич – відомий у всьому світі художник-абстракціоніст. Казимир народився 11 лютого 1878 у Києві та був найстаршим з 14-ти братів та сестер. Один із засновників нових напрямків в мистецтві — супрематизму та кубофутуризму. Малевич – автор відомого полотна «Чорний квадрат».

Ігор Сікорський – авіаконструктор, підприємець. Народився 25 травня 1889 року у Києві. Сікорський – автор і творець перших у світі чотиримоторного літака «Руський витязь» (1913), важкого чотиримоторного бомбардувальника і пасажирського літака «Ілля Муромець» (1914), трансатлантичного гідроплана (1934), серійного вертольота одногвинтової схеми (1942).

Євген Патон – український винахідник та науковець у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук (1952), Президент НАН України (з 1962). Народився 27 листопада 1918 р. у Києві.

ручка учитель, товар, товари

Подарункові ручки з написами (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також