Головна Малюки В якому одязі потрібно хрестити дітей

В якому одязі потрібно хрестити дітей

mamabook
194 Переглядів

одежда на крещениеХрещення малюка – важлива подія для усієї родини. Наближені, рідні для дитинки люди странно готуються до цього таїнства, намагаються вправно виконувати усі церковні настанови. Дізнайтесь, який хрестильний одяг потрібно вибирати для хлопчиків та дівчаток.

Необхідні атрибути хрещення – це крижма, сорочка для хрещення та хрестик. Хрестик за традицією купує хрещений батько, а крижму та сорочку – хрещена мати.

Раніше крижмою слугував шматок тканини або рушник, сьогодні ж можна знайти крижми з вишивкою та іншими декорованими елементами. На куточку крижми можна вишити дату хрещення та ім’я малюка. В крижму немовля загортають після того, як окунули її в воду. Вона є символом того, що з купелі дитина вийшла без гріхів. Крижму зберігають протягом всього життя і не перуть. Коли дитина хворіє, її накривають крижмою, адже вірять в її цілющу силу.

Що ж стосується одягу для хрещення – це може бути сукня, сорочка або боді. Можна обрати навіть повсякденний одяг, бажано світлих кольорів. Але сьогодні хрещені батьки надають перевагу спеціальному одягу для обряду хрещення, особливо такому, що виконаний в традиційному українському стилі – з вишитими візерунками.

Одяг для малюка повинен бути підібраний по розміру та сезону, а також виготовлений із якісних матеріалів (льон, бавовна, шовк). Обирайте сукню чи сорочку із легких тканин, з коротким рукавом, якщо дитину хрестять влітку. Для обряду в холодний період року оберіть теплі варіанти з чепчиками. До речі, крижму також можете обрати з підкладкою або без.

При виборі одягу для хрещення також зверніть увагу на якість виробу, акуратність швів. Ніщо не повинно заважати малюку чи, тим більше, поранити його. Ґудзики, якщо вони є, повинні бути пришиті дуже добре; краще відмовитися від великої кількості деталей, стрічок, аксесуарів і т.д.

крижма, хрещення, товарНа фото: крижма з вишивкою (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також