Головна Дошкільнята Унікальні рослини-рекордсмени України: фото та відео

Унікальні рослини-рекордсмени України: фото та відео

mamabook
8271 Переглядів
Ліс

Ліс

Серед українських рослин знайдуть дуже цікаві екземпляри, про здібності та особливості яких ми зовсім не здогадуємося. Якщо ви хочете дізнатися про українську природу трішки більше, читайте цікаві факти в підбірці від нашого сайту Mamabook.

Великі та маленькі

Найстаріше дерево України – маслина Геродота. Цій бабусі вже 2000 років. Мешкає вона у Нікітському ботанічному саду. На другому місці опинилася фісташка Біберштейна (1700 років), на третьому – дуб Чемпіон (1300 років).

Найдовговічніша рослина – це тис ягідний. Унікальне дерево, яке ще називають у народі «негний-дерево». Воно дійсно не боїться води, тому з тису часто виготовляли човни. Тривалість життя ягідного тиса – 4000 років! Сьогодні кількість дерев стрімко скорочується, тис занесений до Червоної книги України.

Дерево

Тис ягідний

Найвище дерево країни – це модрина. Ї1 вже близько 150 років, росте вона у Рахові (Закарпатська область) та має висоту 54 метри.

Найменше українське дерево – верба туполиста. Деревце сягає всього 15 см у висоту. Знайти унікальне дерево можна в Карпатах.

Дерево

Верба туполиста

 

Небезпечні та корисні

Найнебезпечніше дерево – це тополя. Виявилося, що для людини воно як енергетичний вампір. Відпочинок під цим деревом висмоктує з нас сили.

Найживильніше дерево – дуб. Під ним, навпаки, ми заряджаємося енергією.

Найотруйніша рослина – дафне мезереум, яка зростає у Карпатських горах. Місцеві назви: вовчі ягоди, вовчатник, перець дикий.

Дерево

Вовчі ягоди

 

Коріння, квіти, листя

Найдовше коріння має паслін лохолистий. Коріння цієї рослини сягає 65 метрів у довжину.

Найбільший розмір листя має кремена гігантська. Росте вона лище на Тернопільщині (урочище Щупарка). Діаметр її кругло листя сягає 1 метра.

Найменші квіти має українська водоплавна рослина ряска мала. Її квіточки майже не помітні для людського ока – діаметром 0,5 міліметра.

Водорості

Ряска мала

Найбільшу кількість насіння має амарант. На одній рослини може достигати півмільйона насінин.

Найповільніше росте самшит: 1 см на рік.

Найшвидше росте квітка-первоцвіт гіацинт: 7 мм за добу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Усі квіти-первоцвіти України – фото та опис

Квіти

Гіацинт

 

Інші цікаві рекорди

Найвисокогірніше дерево – сосна гірська. Вона змогла дістатися висота в 2012 метрів. Сосну знайшли в Карпатах на горі Піп Іван.

Найдревніша рослина – синьо-зелена водорість, що зустрічається коло чорноморських берегів. Цьому біологічному виду рослин вже понад 3 мільярди років.

Найкисліша українська рослина – щавель. Сік у листі та стеблах має кислоту з концентрацією 1,42%.

Найсолодша українська рослина – цукровий буряк. Коренеплід у своєму складі має 24% цукру.

Найдорожча рослина, яка вирощується в Україні, – шафран. Це також найдорожча приправа у світі. Рослину шафрановий крокус завезли до України та почали вирощувати місцеві фермери Херсонщини на продаж.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 10 найстаріших дерев України 

Читайте також