Головна Малюки У який день слід хрестити дитину

У який день слід хрестити дитину

mamabook
15 Переглядів
хрещення

хрещення

У батьків, які вперше будуть хрестити свого малюка, виникає багато запитань щодо підготовки до таїнства. У першу чергу, у якому віці хрестити дитину.

Який вік найкращий для хрещення?

Прийнято вважати, що чим раніше дитина буде похрещена, тим краще. Адже відразу після таїнства у дитини з’являється його Янгол-Охоронець. За традицією, обряд призначають на 8 чи 40 день життя малюка.

Найчастіше батьки обирають саме 40-ий день. Адже до цього моменту мати після пологів ще знаходиться у фізіологічній нечистоті, тому лише з 40-го дня допускається до участі в церковних таїнствах. Над молодою мамою читається очищувальна молитва, після чого їй дозволяється відвідувати храм і бути присутньою на хрещенні своєї дитини.

Деякі батьки не поспішають хрестити зовсім маленького малюка. Чекають, доки він підросте, буде більш слухняним. Тож хрестять дітей на 6 місяців чи 1 рік.

Хрещення

Чи можна хрестити раніше?

Так, це дозволяється церквою. Особливо це стосується ситуацій, коли малюк народився слабким чи хворим. Він потребує додаткового захисту, тож обряд хрещення можуть провести в перші дні народження ще в пологовому будинку чи вдома.

На який день планувати хрещення?

Обряд дозволено проводити в будь-який день року – без прив’язки до вихідних чи церковних свят. Прийнято вважати, що дитину не хрестять у піст. Але це не так – обряд дозволено проводити і в періоди постів. Проте все залежить від конкретної церкви. Священик може порадити перенести дату хрестин з кількох причин:

  • На великі свята в церкві велелюдно та проходять тривалі церковні служби.
  • У період суворого Великого та Успенського постів найчастіше таїнство призначають на суботу та неділю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитва “Символ віри” українською мовою

плашка

Читайте також