Головна Малюки У які дні можна хрестити дитину

У які дні можна хрестити дитину

mamabook
43 Переглядів
хрещення

хрещенняІснує думка, що хрещення заборонено проводити на великі церковні свята – Великдень, Різдво, Покрову тощо. Також вважається, що є заборона на проведення таїнства в період посту. Чи так це насправді?

Відповіді дає наш сайт Mamabook.

Традиційна позиція

Хрещення дітей проводиться в будь-який день, у том числі святковий чи пісний. У служби, що проводяться у вихідні, зазвичай великий наплив людей до храму чи церкви. Тож лише з цієї точки зору в церкві можуть порадити перенести хрещення на будній день.

Церква вирішує сама

Проте чимало батьків зіштовхуються з ситуацією, коли церква на власний розсуд не проводить обряди хрещення на великі церковні свята. Адже потрапити до церкви дійсно хоче багато людей, а богослужіння в ці дні тривалі. Тож вам слід заздалегідь обговорити дату таїнства безпосередньо зі священиком.

Що ще потрібно знати

Зверніть увагу, якщо ви хрестите малюка у період посту, то на столі під час хрестин повинні стояти лише пісні страви.

Найкраще все-таки обрати день, коли в церкві буде найменше людей. Або є можливість домовитися зі священиком про проведення індивідуального таїнства.

Вам слід завчасно домовитися про:

  • Дату обряду.
  • Отримати перелік необхідних речей, які потрібно взяти до церкви на хрещення.
  • Уточнити церковне ім’я малюка, яким він буде названий при хрещенні.
  • Обговорити кандидатури хрещених батьків та узгодити зі священиком їхні обов’язки. Наприклад, вони повинна вивчити напам’ять молитву «Символ віри».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитва “Символ віри” українською мовою

плашка

Читайте також