Головна Релакс Цікаво знати: Кривий Ріг – найбільш протяжне місто України

Цікаво знати: Кривий Ріг – найбільш протяжне місто України

mamabook
74 Переглядів
кривий ріг

кривий рігЗасноване в 1775 році, місто Кривий Ріг виділяється серед інших українських міст своєю протяжністю. Його довжина, як зазначено на офіційному сайті Криворізької міськради, становить 126 км. Серед міст світу Кривий Ріг з населенням близько 630 тис. жителів поступається за цим параметром тільки російському Сочі (145 км) і мексиканському Мехіко (200 км).

Він є центром розробки Криворізького залізорудного басейну, а також науковим і економічним центром України. Кривий Ріг – це і великий транспортний вузол – https://poizdato.net/rozklad-po-stantsii/kryvyi-rih/, складовою частиною якого є залізна дорога, прокладена тут у 1884 році. Станція міста щодня обслуговує 8 пар поїздів, які пов’язують багато українських міст. У розклад входить поїзд Кривий Ріг – Київ. Це звичайний поїзд далекого прямування і фірмовий поїзд «Криворіжжя». Всі інші потяги роблять тут лише невеликі зупинки.

кривий ріг

Що подивитися в місті

Головними пам’ятками міста є марсіанські пейзажі його околиць, створені руками людини. Кривий Ріг включено до європейського списку об’єктів промислового туризму. Найвідоміший його об’єкт – Південний гірничо-збагачувальний комбінат. Його територія настільки величезна, що на ній може розміститися відразу два князівства Монако. Марсіанський вигляд цьому кар’єру надають його відвали, що мають червонуватий відтінок через наявність в них руди.

Іншим цікавим об’єктом є Кочубіївський рудник. Залізну руду тут почали добувати відкритим способом понад 100 років тому. Під час видобутку робітники, слідуючи за рудоносними пластами, проробляли в скелях тунелі. Зараз ця копальня занедбана, а печерні ходи із задоволенням відвідують туристи. А ось шахта Гвардійська – діюча, хоча працює понад 50 років. Тут можна прогулятися по зоні відчуження з гігантськими воронками і розкиданим по ній різнокольоровим грунтом.

кривий ріг

Незвичне озеро

Є тут і незвичайне Рожеве озеро. Воно має техногенний характер. Сюди скидаються води з кількох прилеглих шахт. Відкачані з більш ніж кілометрової глибини, води містять багато магнію, калію, брому, натрію та йоду. Саме ці речовини надають озеру рожевий відтінок, що зберігається цілий рік.

Є що побачити і в самому місті. Тут є кілька храмів, що належать різним релігійним конфесіям. Дуже цікава для туристів Георгіївська дзвіниця, відкрита в 2012 році. На висоті 51 м вона має оглядовий майданчик, що дозволяє побачити місто з висоти. Також можна відвідати Ботанічний сад, Парк героїв, помилуватися квітковим годинником, в якому налічується понад 22 тисяч квітів.

Читайте також