Головна Школярі Цікаво знати: де ростуть найвищі сосни в світі (фото, відео)

Цікаво знати: де ростуть найвищі сосни в світі (фото, відео)

mamabook
431 Переглядів
сосна

соснаСосни ростуть у багатьох країнах світу. Це вічнозелене дерево з приємним ароматом, крона якого має форму конусу. Рід сосон налічує115 видів. Більшість представників роду зустрічається саме в помірному кліматі Північної півкулі. Проте рідкісні екземпляри поширені навіть у субтропічних зонах.

Серед 115 видів є дуже цікавий представник роду – це Веймутова сосна. У природних умовах дерево росте в Північно-Східних районах Північної Америки.

Чим вона славиться:

  • Це найвищий вид сосни у світі.
  • Ця сосна росте найшвидше серед усіх сосон.

Всього за 10-річний вік це дерево здатне досягти 5 метрів у висоту. А через 20 років після висаджування Веймутова сосна вже досягає 33 метрів. Цікаво, що після двадцятирічного віку ріст уповільнюється, але не зупиняється. Максимальна висота цього дерева – 67 метрів.

Ще один вид сосни – Ламберта – також вважається високорослим. Дослідники фіксували дерева, висота яких сягала 60 метрів.

гори

Найвищі сосни України

На території нашої держави зустрічається 17 видів сосон. 11 з них вже окультурнено. Найвищим і найпоширенішим представником є сосна звичайна. Вона здатна виростати до 40 метрів заввишки.

Помилкові рекорди

Чимало людей найвищою сосною у світі вважає секвою. Це дерево поширене у Північній Америці вздовж тихоокеанського узбережжя. Це справжній велетень серед дерев. Місцеві мешканці називають секвою каліфорнійською сосною. Проте насправді дерево відноситься до родини Кипарисових. Тож їх не можна вважати найвищими соснами, але це справжні представники дерев-гігантів.

секвоя

Секвоя виростає заввишки 90-110 метрів. У каліфорнійському національному парку «Редвуд» секвоя виросла до висоти в 115 метрів. А вік її – 700 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 найстаріших дерев України

Читайте також