Головна Школярі Цікаво для дітей: як бджоли орієнтуються у просторі

Цікаво для дітей: як бджоли орієнтуються у просторі

mamabook
8411 Переглядів

БджолиБджоли вважаються одним із найрозумніших видів комах. Чого лише варті їхні будиночки та стільники для збирання меду, нектару, розміщення личинок.

Цікаво, а от як ці мудрі комахи знаходять дорогу додому? Як бджоли орієнтуються на місцевості?

Про це розповість наш сайт Mamabook


Бджоли використовують відразу декілька способів. Це і пояснює, чому вони майже безпомилково знаходять на пасіці саме свій вулик.

Гарна пам’ять

Ці комахи здатні запам’ятовувати ландшафт, що оточує їхню домівку. Вони орієнтуються по об’єктах – дерева, будинки, річка тощо. Виявляється, чим старша бджоли, тим краще вона знаходить дорогу додому. Дуже важливо, скільки у комахи льотного досвіду.

Цікаво, що молоді бджілки не відразу летять на пошуки їжі. Спочатку вони роблять свої перші пробні польоту. Це нетривалі вильоти поруч із домівкою. З кожним новим польотом бджілка відлітає все далі й далі. І вже за тиждень вона чудово орієнтується по місцевості та може летіти працювати у далеке поле чи луки.

сонце

Дорогу підкаже сонце

Для бджілок це головний орієнтир. Комахи дуже чітко фіксують положення сонця та рівень поляризації світла. Цікаво, що складні очі комах дозволяють добре бачити не лише вдень, але й у темряві. Це легко пояснити. Адже всередині вулика дуже темно – і бджолам потрібно гарно бачити свою домівку.

Бджола під час польоту завжди фіксує положення сонця на небі. Вона не лише розпізнає, де знаходиться вулик, але й чітко розуміє, коли буд дощ, коли прийде вечір та сяде сонце. А от якщо на вулиці похмура погода, то комахи орієнтуються по коливаннях поляризації світла.

Орієнтація по запаху

Щоб спілкуватися між собою, бджілки використовують різні сигнали. Один з них – це запахи. Збираючи мед далеко від дому, бджілки розшукують свій вулик по запаху, який характерний саме для членів їхньої родини. Якщо бджілка помилилася із вуликом, то бджоли-охоронці також по запаху визначають, що це не мешканка їхнього дому. Чужу бджілку не пускають до вулика.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зимують бджоли

плашка

Читайте також