Головна Дошкільнята Цікаво для дітей: розповідь про білку

Цікаво для дітей: розповідь про білку

mamabook
3330 Переглядів

белкаПрудкі, яскраві, моторні, цікаві мешканці лісу. І все це сказано про білок. За білками неймовірно цікаво спостерігати, а ще краще – читати чи оповідати дітям.

Наш сайт Mamabook підготував пізнавальну розповідь про білок.

Цікаві факти про білок

1. Існує 365 видів білок, всі вони розділені на 7 сімей і включають в себе білок, ховрахів, бабаків та лугових собачок. Найменші білки у світі називаються африканські карликові білки, їх довжина від носа до хвоста сягає всього 2, 5 см.

2. Білки мають добре розвинений нюх.

3. Білки можуть впасти з висоти в 30 метрів і при цьому не отримати жодного ушкодження. Все це завдяки будові тіла, а також пухнастому хвосту, який вони використовують як парашут, для балансу.

4. Дитинча білки важить всього 50 грам на момент народження, в довжину вона становить близько одного дюйма. На момент їх народження у дитинчат немає волосся і зубів. Білки народжуються сліпими, і не можуть бачити протягом 6-8 тижнів.

5. Білка вважається найчистішим гризуном.

6. Білки бувають різних кольорів: сірі, руді, білі, чорні, коричневі. Чорні білки мають більш високу температуру в порівнянні з іншими кольоровими білками, так як чорний колір поглинає більше тепла.

7. Багатьом відомо, що білка – летяга не здатна літати в загальноприйнятому сенсі цього слова. Їхні крила всього лише дозволяють їм ковзати від одного дерева до іншого. Ці тварини мають добре розвинене нічний зір, що дозволяє їм безпомилково орієнтуватися в темряві.

Що їсть білка
Широко поширена думка, що білка харчується горіхами. Далеко не тільки горіхами і, тим більше, не лише лісовими горіхами. Все, що є в лісі їстівного, входить в її меню: всіляке насіння, зерна, бруньки, гілки, ягоди, молоді пагони, гриби, ну і звичайно, вміст шишок хвойних дерев. За день білка може обробити до 15 ялинових шишок і більше 100 соснових. Вона, схопивши зубами лусочку, піднімає її вгору, так що та відлітає і насіннячко показується назовні. На таку обробку однієї соснової шишки цей звір витрачає близько 3 хвилин. У денний раціон білки входять 100 – 150 шишок. Цієї кількості продукту достатньо, щоб вгамувати голод і відкласти запаси жиру.

Але це тільки вегетаріанська кухня білки. Не всі знають, що вона охоче поїдає також комах, але найбільше полюбляє пташині яйця і пташенят.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво для дітей — розповідь про лелек

Як білки готують на зиму запаси
Цікаво також те, як білка робить свої запаси. Всім відомо, що хом’яки, наприклад, влаштовують у відгалуженнях своїх нір спеціальні комори для зберігання запасів зерна на зиму. Тому, бачачи, як білка бере в лапки горіх або жолудь, бігає з ним якийсь час, а потім закопує його в мох або в землю, всі думають, що це також приклад передбачливості і запасливості. Однак більш точні дослідження показали, що така поведінка може бути етапом становлення у білки хом’якових інстинктів, але на сьогодні й мови бути не може про будь-яке біологічне значення таких запасів, так як білка ховає тільки те, що відразу з’їсти не може, де попало і дуже рідко знаходить все згодом.

Розповідають також, що білка сушить гриби, розвішуючи їх на гілках дерев, однак і це не було підтверджено жодним серйозним дослідником, так що такі спостереження могли бути просто випадковими.

Де живе білка
На землю білка спускається неохоче, хіба що за подарунками. Більшу частину свого життя вона проводить на деревах. Там вона і відпочиває. Місцями для її відпочинку можуть бути дупло, кубло великої птиці, найчастіше ворони, сороки або яструба. Але окрім таких випадкових притулків, кожна білка має звичайно, а взимку обов’язково, свій постійний будинок, нею самою побудований у вигляді гнізда. Гніздо це нагадує вороняче і знизу виглядає як безладна купа гілок, але на відміну від воронячого зверху прикрите плоским дахом і являє собою щось на зразок кулі з двома виходами – головним і запасним. Всередині гніздо надзвичайно старанно вистелено сухими листям і мохом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво для дітей — розповідь про їжака

товар, спідниця, обруч

Одяг та аксесуари в українському стилі (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також