Головна Школярі Цікаво для дітей: перелітні птахи України (фото, опис, відео)

Цікаво для дітей: перелітні птахи України (фото, опис, відео)

mamabook
5929 Переглядів

Жайворонок

Де і як зимують птахи? Чому лише деякі з них відлітають у вирій? Куди саме прямують вони на зимівлю? Про це та багато іншого розповість дітям наш сайт Mamabook.

Коли і куди відлітають птахи

Ще у давнину наші предки помітили, що кожного року, задовго до перших осінніх морозів, деякі птахи відлітають з наших земель. Вони збираються у зграї та прямують у теплі краї.

Перелітних птахів лякає достатньо суворий клімат українських зим: морози, вітри, обледеніння землі, відсутність їжі. Тому ті птахи, які влітку живуть у нас в лісах, полях, степах, восени відлітають зимувати у теплі краї. А куди саме?

Одні птахи зимують поближче, тому жайворонки долітають лише до Середземномор’я. Інші, наприклад, лелеки зимують у Південній Африці.

шпак

Шпаки

 

Як птахи здійснюють перельоти

Для птахів політ у вирій – це завжди тривалий та виснажливий процес. Орнітологи (вчені, що вивчають життя та поведінку птахів) припускають, що маленькі птахи летять зі швидкістю 40 км за годину, а великі птахи – зі швидкістю 80-90 км. Перельоти завжди відбуваються із зупинками, пошуком місць для ночівлі та підгодовуванням.

 

Птахи здатні пролітати без відпочинку 80-90 кілометрів. Загалом відстань до їхнього місця зимівлі може бути величезною – від 2000 до 4000 тисяч кілометрів! Особливо важкими та виснажливими є перельоти птахів над морями, коли у них немає можливості на вілпчинок. Тому птахи перед морем обов’язково влаштовують ночівлю, добре годуються, а потім збираються знову у зграї. Як відомо, переліт очолюють дорослі птахи, які добре знають дорогу та летять у вирій не вперше.

Грак

 

Як орієнтуються птахи у польоті

У птахів дуже добре розвинена орієнтація у просторі. Їм не потрібні компаси, бо вони завжди орієнтуються по лінії горизонту. А точніше – по заходу. Птахи добре розуміють розміщення Сонця на небі.

Буває, що під час перельоту птахів супроводжує декілька днів непогода. Але навіть хмари та дощі не можуть збити їх з курсу. Вчені припускають, що деякі птахи навіть орієнтуються по магнітному полю Землі.

Ластівка

Які птахи України є перелітними:
  • Ластівки
  • Лелека
  • Шпаки
  • Граки
  • Чайки
  • Стрижі
  • Жайворонки
  • Дрозди

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво для дітей – неймовірні факти про рослини і тварин України

лелека

Лелеки

Читайте також