Головна Дошкільнята Цікаво для дітей: де зимують лелеки

Цікаво для дітей: де зимують лелеки

mamabook
2150 Переглядів
Лелеки

ЛелекиБільшість з нас – і дорослі, і діти – знають, що лелеки прилітають з вирію навесні. Зводять гнізда та народжують малюків. Але куди ж зникають лелеки наприкінці літа? Коли вони відлітають у теплі краї і де зимують?

Куди відлітають зимувати лелеки?

Де зимують лелеки, які мешкають в Україні? Вони перелітають через землі Малої Азії і Ізраїлю в Східну Африку. Лелеки воліють зимувати в африканських долинах біля озер і річок Кенії, в Заїрі, Уганді, Судані та в Республіці Чад.

Іноді дорога до місця зимівлі коротша — вони зупиняються на Середземноморському або Чорноморському узбережжі. Бувають випадки, коли молоді лелеки залишаються тут до статевого дозрівання — до 3 — 6 років і тільки потім повертаються додому. Також буває і так, що птахи можуть взагалі нікуди не летіти. Наприклад, ті, хто живуть в Західній Європі залишаються там, адже зими в цих місцях м’які і теплі.

лелеки

Коли відлітають лелеки у вирій?

Як вважають у народі, в теплі краї лелеки відлітають на свято Преображення — це 19 серпня. Але їх відліт може відбутися і раніше, і пізніше. Все залежить від наявності харчів для них. Тобто від погоди влітку. Отже, якщо серпень холодний, то і лелеки можуть відлетіти значно раніше.

Перед тим як полетіти, лелеки парять в повітрі на висоті 1-2 км. Вони кружляють в небі, ніби прощаючись з улюбленими місцями на зимовий час. Для успішних перельотів птахи створюють повітряні тунелі, використовуючи силу попутного вітру. Чи помічали ви, що лелеки не летять над відкритими водоймами? А дже тут утворити повітряні потоки неможливо. За часом дорога в теплі краї займає близько 2,5 місяця, а ось додому вони повертаються в значно короткі терміни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво для дітей – як зимують бджоли

плашка

Читайте також