Головна Здоров'я Трахеїт у дітей: симптоми та опис захворювання

Трахеїт у дітей: симптоми та опис захворювання

mamabook
78 Переглядів
астма

астмаТрахеїт – це запалення слизової оболонки дихальної трубки (трахеї) інфекційного чи алергічного походження. Лікуванням трахеїту займається педіатр, дитячий отоларинголог (ЛОР) чи лікар-алерголог.

Що таке трахеїт

Трахеї виконують роль проведення повітря в легені. При попаданні на слизову трахеї алергенів чи патогенних мікроорганізмів розвивається дифузний запальний процес, який захоплює весь організм. Через подразнення нервових закінчень формується захисний рефлекс – кашель. При трахеїті він сухий.

Види трахеїту:

  • Інфекційний (спровокований грибками, бактеріями, вірусами).
  • Неінфекційний (алергічний).

У залежності від симптомів та прояву хвороби трахеїт буває гострим чи хронічним. Останній виникає на фоні серйозних захворювань як ускладнення. Також хронічний часто є наслідком недолікованого госторого трахеїту.

У дітей трахеїт рідко буває самостійним захворюванням. Це ускладнення при грипі, ГРВІ.

астма

Симптоми трахеїту в дітей

Захворювання у малюків проявляється як звичайна респіраторна інфекція: нежить, біль у горлі, слабкість. Характерною ознакою запалення дихальної трубки є сухий кашель. Він хвилеподібний, у вигляді нападів, без виділень мокрот.

Інколи кашель може тривати не декілька хвилин, а годин. І це призводить до блювоти.

Приступ кашлю може спровокувати різкий глибокий вдих, перепади температури повітря. Аби не спровокувати нову атаку, дитина починає дихати часто й поверхнево. Зазвичай приступ кашлю починається вночі та при зміні температур (вихід з приміщення на вулицю).

Алергічний трахеїт

У такому випадку кашель розпочинається з того, що сильно дере в горлі. Це ознака контакту слизової з алергеном. У кінці приступу виходить незначна кількість мокроти.

грип

Бактеріальний трахеїт

Після кашлю завжди виділяється мокрота жовтого або зеленого кольору. Це ознака присутності гною та серйозного запалення.

Інші симптоми трахеїту:

  • Підвищення температури.
  • Загальна слабкість.
  • Головний біль.

Скільки триває трахеїт

Гострий період триває 3-4 дні. При вчасному лікуванні запалення зменшується, приступи кашлю все рідше, зникає біль у грудній клітці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини аденоїдів у дітей

Читайте також