Головна Здоров'я Симптоми пневмонії в дітей та види запалень легень

Симптоми пневмонії в дітей та види запалень легень

mamabook
95 Переглядів
бронхіт

бронхітПневмонія – запалення легень інфекційного характеру. Спровокувати пневмонію можуть бактерії, віруси, грибки чи мікоплазми. Запалення легень вважається однією з найнебезпечніших патологій дихальних шляхів. У дітей часто виникають серйозні ускладнення, тож батькам необхідно вчасно відреагувати на симптоми.

Як визначити пневмонію в дитини

Запідозрити пневмонію можна по інтоксикації організму, кашлю, ускладненому диханню. Особливо важко хвороба протікає у маленьких дітей, що пов’язано зі слабкою імунною системою.

Бактеріальна пневмонія. Складність діагностики пневмонії в тому, що на ранній стадії хворобу практично неможливо відрізнити від грипу чи звичайної застуди. Симптоматичні прояви бактеріальної пневмонії включають підвищення температури, сильне потовиділення, кашель, прискорення дихання та підвищення пульсу.

Вірусна форма пневмонії. Характерні такі симптоми, як сухий кашель, жар, головний біль, слабкість і ломота в м’язах, швидка втомлюваність, втрата апетиту. Слід зауважити, у деяких випадках при вірусній пневмонії фіксується лише незначне підвищення температури – до 37-37,5 градусів.

Пневмонія від мікоплазмів. На початку перебіг захворювання дуже схожий на бактеріальну чи вірусну пневмонію. Проте всі симптоми слабко виражені. Ця форма запалення легень відрізняється дуже тривалим перебігом хвороби з приступами сильної задишки та відчуттям душіння.

Загальні ознаки пневмонії у дитини:

  • Підвищення температури тіла.
  • Кашель (спочатку сухий, а потім із мокротами).
  • Загальна слабкість, сонливість.
  • Головний біль.
  • Біль в області грудей.
  • Задишка.
  • Втрата апетиту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини аденоїдів у дітей

Читайте також