Головна Здоров'я Симптоми та причини бронхіту в дітей

Симптоми та причини бронхіту в дітей

mamabook
73 Переглядів

Ступінь прояву симптомів залежить від виду бронхіту. По перебігу хвороби розрізняють гострий та хронічний бронхіт. По порушеннях функціональності – обструктивний та необструктивний. По локалізації (розміщенню) виділяють трахеобронхіт та бронхіоліт. По характеру збудника запалення виділяють інфекційну, алергічну та токсичну форми бронхіту.

Відмінність гострого бронхіту від хронічного

Гостра форма дуже стрімко розвивається. Є чітко виражений початок і кінець захворювання. Головна відмінність риси захворювання – його зворотність, тобто повне зникнення симптомів після одужання.

Ознаки гострого бронхіту:

 • Сильні напади кашлю.
 • Біль за грудиною.
 • Задишка.
 • Підвищена температура.
 • Головний біль.
 • Знобить, ломить тіло.

Хронічний бронхіт відрізняється тривалим перебігом з періодами загострення. При цій формі в дитини є постійний відтік слизу з бронхів. Тому й виникають задишка, відчуття нестачі повітря. Також характерною ознакою є кашель, який не минає протягом кількох місяців. Загострення симптомів припадає на сезони епідемії грипу й застуди.

Прояви трахеобронхіту

У цьому випадку запальний процес відбувається у великих бронхах та трахеї. Захворювання супроводжується сухим кашлем, мокрота відсутня або ж слиз зовсім не виділяється. Приступи кашлю провокують різні фактори: плач, стрес, різкі зміни температурного режиму, сильний вдих.

бронхіт

Прояви бронхіоліту

Запалення відбувається в бронхіолах – бронхіальних трубочках. Цей тип бронхіту найчастіше зустрічається в маленьких дітей – від народження до 12 місяців.

Основна ознака бронхіоліту – поява задишки. На початкових стадіях задишка виникає при фізичній активності дитини, із часом може проявитися й в стані спокою. У малюка виникають хрипи, сопіння, при вдиханні розширюються крила носа, підвищується температура тіла до 38-39 градусів. Кашель не припиняється, провокуючи біль у грудній клітці.

Інфекційний бронхіт

Має такі симптоми:

 • При кашлі мокроти починають виходу на 3-4 добу.
 • При диханні можна почути хрип.
 • Нерідко виникає біль у грудині.
 • Температура тіла суттєво підвищується.
 • Слабкість тіла, ломота.

Алергічний бронхіт

Цей Вид бронхіту легко відрізнити. Адже виникає він не через інфекцію, а як відповідь на подразнення алергенами. Головна відмінність хвороби – це наявність симптомів лише при контакті з алергенами. У дитині з’являється сухий кашель без мокроти, температура не підвищується. Якщо вчасно не розпізнати алергічний бронхіт, то він може перерости в бронхіальну астму.

Токсичний бронхіт

Його викликають токсини, які знаходяться в довкіллі. Це може бути загазованість повітря, пил, шкідливі хімічні випари від побутової хімії чи проведення ремонту з використанням отруйних фарб, лаків.

Цю форму бронхіту визначають по жорсткому диханню, сухому кашлю, хрипам, незначним підвищенням температури тіла, гіпоксемії (зниження вмісту кисню в крові), блідості шкіри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини аденоїдів у дітей

плашка

Читайте також