Головна Здоров'я Сучасна офтальмологія в Україні: особливості та переваги

Сучасна офтальмологія в Україні: особливості та переваги

mamabook
55 Переглядів
зір

зір

Досить поширеною проблемою в медицині вважаються різноманітні патології органів зору, що супроводжуються частковою чи повною втратою зору. За будь-яких порушень зорової функції потрібно звернутися за консультацією до професіоналів: лікарі проведуть обстеження, поставлять діагноз і призначать ефективне лікування. За своєчасного звернення сучасні методики дають змогу успішно лікувати навіть найсерйозніші патології, що раніше зазвичай призводять до сліпоти: відшарування сітківки, глаукоми, катаракти. А найнадійнішим партнером у справі збереження здоров’я очей є офтальмологічна клініка «Центр Ока» в Києві.

Діагностика в українських центрах офтальмології

Початковий етап успішної терапії – діагностика. В офтальмологічних центрах з використанням сучасних комп’ютерних технологій виконують такі діагностичні процедури:

 • перевіряють гостроту зору та підбирають окуляри, в тому числі зі складними лінзами;
 • оглядають очне дно, щоб оцінити стан сітківки та диска зорового нерва (офтальмоскопія);
 • досліджують у світлі, щоб визначити стан прозорих середовищ ока;
 • вимірюють внутрішньоочний тиск;
 • визначають кут косоокості, перевіряють рівнодію очних м’язів;
 • проводять оптичну когерентну томографію для отримання інформації про стан сітківки ока;
 • при пошкодженнях та патологіях рогівки проводять корнеотопографію для визначення її товщини.

Якщо є потреба, лікар може призначити рентген, МРТ, КТ мозку, УЗД очей. Оскільки на здоров’я зорової системи впливає загальний стан організму, нерідко офтальмологи направляють своїх пацієнтів на консультацію до кардіолога, ендокринолога, невролога тощо.

офтальмолог

Лікування органів зору

Кожна українська офтальмологічна клініка використовує різноманітні доступні методи для відновлення зору. Залежно від особливостей захворювання лікування може бути таким:

 1. Медикаментозним, з використанням антибактеріальних і протизапальних препаратів, анальгетиків, зволожувальних засобів, вітамінних комплексів.
 2. Фізіотерапевтичне й апаратне. Для лікування запальних процесів використовують УВЧ, електрофорез, лазер. Апаратне лікування актуальне при косоокості, амбліопії в дітей.
 3. Внутрішньоочні ін’єкції, які виконують тільки лікарі з великим досвідом. Вид ін’єкції вибирають залежно від діагнозу, стану очей і наявності супутніх захворювань.
 4. Хірургічне втручання застосовується лише в тих випадках, коли консервативне лікування не дало результатів. Такий підхід цілком логічний, адже будь-яка операція на очах супроводжується певними ризиками.

У клініках, де працюють досвідчені фахівці та застосовується передове обладнання, більшості пацієнтів відновлюють зір навіть повністю.

Особливості офтальмології в Україні

Офтальмологія в Україні знаходиться на досить високому рівні розвитку та характеризується доступними цінами на пропоновані послуги. До основних переваг українських лікувальних центрів цього напрямку належать:

 1. Міжнародні протоколи в діагностиці та лікуванні.
 2. Новітнє обладнання та технології. Завдяки цьому лікування прискорюється та стає більш ефективним.
 3. Безконтактні методи діагностики. Більшість діагностичних процедур проводиться без дотиків до обличчя та очей.
 4. Амбулаторне лікування одного дня. Щадні хірургічні та лазерні корекції (/lazerna-korektsiya-zoru) проходять в амбулаторних умовах, завдяки чому зменшуються суворі обмеження для пацієнтів.
 5. Висока якість послуг за доступною вартістю. Хоча в українських клініках ціни на медичні послуги значно нижчі, ніж в США, Ізраїлі та європейських країнах, якість послуг і рівень сервісу не поступаються закордонним.
 6. Виконання операцій, заборонених у деяких країнах. Наприклад, в Україні успішно виконують трансплантацію стовбурових клітин – операцію, заборонену в низці країн Європи.

Передова українська офтальмологічна клініка ЦЕНТР ОКА – це досвідчені кваліфіковані лікарі, сумлінна діагностика й ефективне розв’язання проблем із зором. Саме такою є «Центр Ока» в Києві, де можна отримати кваліфіковану допомогу міжнародного рівня. В межах цього медичного закладу доступні всі процедури – від діагностики до спостереження в післяопераційний період. Кожен пацієнт, який вирішив скористатися допомогою фахівців клініки «Центр Ока», знову зможе бачити навколишній світ чітко та яскраво.

Читайте також