Головна Здоров'я Стоматологічний кофердам: сфера застосування та переваги

Стоматологічний кофердам: сфера застосування та переваги

mamabook
27 Переглядів
стоматолог

стоматолог

Кофердам – базовий помічник у роботі лікаря-стоматолога. Це тонка латексна плівка, яка використовується для ізоляції зубів від навколишньої ротової порожнини під час проведення різних стоматологічних процедур. Цей матеріал надійно фіксується на зубах навколо робочого поля за допомогою спеціальних кламерів або кріплень. Коли кофердам розтягують і натягують над зубами, він утворює надійний бар’єр, що дозволяє стоматологу забезпечити ізоляцію та сухість області, яку він планує обробляти. Придбати набір із різними розмірами можна в інтернет-магазині https://toydent.com.ua/ – сайті, що спеціалізується на продажу якісного сертифікованого обладнання для стоматології.

Що слід враховувати, обираючи кофердам? І яке головне призначення цього інструментарію?

Сфера застосування

Використання стоматологічного кофердама допомагає лікарям підвищити якість терапії та знизити ризик інфекції, забезпечуючи оптимальні умови для проведення різних маніпуляцій. Крім того, це також забезпечує комфорт для пацієнтів і сприяє більш точним та ефективним результатам.

У яких випадках застосовується стоматологічний кофердам

 1. Лікування карієсу. Використовується для запобігання забрудненню ізольованої зубної області під час пломбування каріозних порожнин.
 2. Ендодонтичні процедури. Забезпечує відмежування зубного кореня під час роботи з кореневими каналами, приміром, під час обтурації.
 3. Чистота ортодонтичних моделей. Допомагає уникнути забруднення зубного відбитку слиною або кров’ю пацієнта.
 4. Хірургічні процедури. Використовується для видалення зубів або імплантації, забезпечуючи безпечний та гігієнічний доступ до операційного поля.
 5. Протезування. Забезпечує ізоляцію та захист відбиткових матеріалів під час виготовлення зубних протезів.

На сайті ви можете замовити кофердам різних розмірів. Для зручності лікарі-стоматологи обирають набори, в яких передбачені кламери різної ширини, аби праюцвати з зубами різної локації.

стоматолог

З чого складачається система кофердам?

Під терміном “кофердам” прийнято мати на увазі не лише латексну плівку для ізоляційних робіт. Стоматологи сприймають цей термін як повноцінну систему. Тож до складу набору повинно входити відразу декілька елементів:

 • тонке безлатексне полотно;
 • системі клампів (крючки для затискання);
 • спеціальні щипі для встановлення клампів на зуби;
 • металева рамка для утримання латексно полотна;
 • пробійник і шаблон.

Чому варто використовувати кофердам?

Цікаво, що вперше цей вид допоміжного обладнання вперше почали застосуватися в стоматології 150 років тому. З часом вдосконалювалися матеріали, система кофердам стала дуже витонченою та зручною в роботі. Проте її функції не змінилися. Цей помічник стоматолога призначений, аби забезпечити максимальну стерильність при виконанні процедур. Також кофердам дбає про комфорт пацієнтів, адже мінімізує ризики травмування. І це особливо важлив під час запальних процесів у ротовій порожнині, коли ясна та слизова оболонка надчутливі від набряків. До того ж, встановлення системи значно прискорює робочий процес та підвищує якість результату.

Переваги застосування кофердамів:

 1. Захист від трамування стоматологічними заобсами. Плівка виключає можливість випадкового занесення в порожнину рота чи дихальні шляхи пацієнта дрібних стоматологічних інструментів, потраплять до слизової агресивних рідин, кислот.
 2. Захист м’яких тканин: щоки, язик, ясна.
 3. Зниження ризиків виникнення алергічних реакцій на різні види стоматологічних препаратів і матеріалів.
 4. Знижується активність слиновиділення, тож робота лікаря комфортна та швидка.

Важливо знати, що кофердам не викликає рвотний рефлекс – на відміну від ватних валиків, яикми традиційно обкладають зуби. Тож ця система може бути єдиним рішенням для особливо чутливих, капризних пацієнтів.

Читайте також