Головна Малюки Скільки часу повинна спати дитина: з народження до 3 років

Скільки часу повинна спати дитина: з народження до 3 років

mamabook
234 Переглядів

Сон – це здоров’я малюка. Під час сну він міцнішає, росте, відпочиває. Наш сайт Mamabook розповість, скільки часу на сон потрібно малюку в залежності від його віку.

З народження до 2,5 місяців

За добу новонароджений малюк спить 17-19 годин. Самостійно він прокидається вночі кожні 3 години, згідно свого біологічного годинника. Але якщо дитинка спить міцно й довго, не потрібно навмисно будити, аби годувати. Малюк сам відчує, коли зголодніє. Молодим батькам слід звикнути, що перші місяці життя дитина прокидається часто і вночі, і вдень.

Денний сон: 4 рази по 1,5-2 години

 

2,5 – 5 місяців

У цьому віці дитина відпочиває від 16,5 до 17 годин за добу. Прокидається дитина серед ночі вже рідше. Засинає о 22-23 години, вночі вимагає уваги двічі. І остаточно прокидається о 5-6 ранку.

Денний сон: 3 рази по 1,5-2 години

 

5 – 9 місяців

Від 15,5 до 16,5 годин за добу. Основний сон малюка вже нічний. У такому віці малюки зазвичай вже не прокидаються вночі.

Денний сон: 2-3 рази по 1,5-2 години

 

9 – 12 місяців

Дитина спить дедалі менше – від 14,5 до 15,5 години за добу. Саме в цьому віці змінюється ставлення дитини до відпочинку. Раніше, аби заснути, достатньо було лише поїсти. Тепер дитина вимагає цікаву гру, читання казок, масаж. Малюка доводиться довго вкладати в ліжко.

Денний сон: 2 рази по 2 години.

 

12 – 18 місяців

Малюку достатньо відпочивати 13,5-14,5 годин на добу. Життя тепер більш насичене, тому дитина втомлюється більше, тож і засинає швидше. Важливо, аби вкладання в ліжко мало лише приємні емоції – без істерик. Домовляйтеся з малюком, чітко виробляйте його режим активності, не давайте гаджети за 2 години до сну. Ввечері зменшить фізичну активність дитину. Цей час слід провести спокійно.

Денний сон: 2 рази по 1,5 чи 2 години.

 

18 місяців – 2 роки

Тривалість сну за добу складає 12,5-13,5 годин. Центральна нервова система стає витривалішою, тому малюк може довго не відпочивати.

Денний сон: 1 раз по 2,5-3 години.

 

2 – 3 роки

За добу малюк спить 12-12,5 годин. Саме в цьому віці дитина бачить та розумію сни. Якщо вони погані, то це залежить від емоційного стану малюка. Якщо дитина прокинулася вночі та плаче, не слід чекати, що вона заспокоїться самостійно. Малюк потребує вашого захисту й уваги.

Денний сон: 1 раз по 2-2,5 години.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таблиця: скільки грудного молока повинен з’їдати малюк

Читайте також