Головна Релакс Що таке сімейні ікони: значення, традиції, покровителі

Що таке сімейні ікони: значення, традиції, покровителі

mamabook
307 Переглядів
ікона

іконаБільшість молитов – це звернення з проханнями про здоров’я та благополуччя рідних близьких. Традиція молитви вимагає усамітнення та духовного монологу перед ликами святих. Тому в умовах дому люди звикли молитися перед іконками. Чимало людей навіть у сучасних квартирах та заміських будинках сьогодні організовують куточки-іконостаси, де почесне місце займають сімейні ікони.

Наш сайт Mamabook розповість про їхнє призначення та покровителів шлюбів.

Які ікони називають сімейними

Під цей термін попадає відразу декілька значень. Найчастіше – це образи святих, які з покоління в покоління найбільш шановані в певній родині. Такі ікони передаються від батьків дітям або ж замовляються нові ікони із зображенням святих цього роду.

Також сімейними іконами вважаються зображення, на яких зібрані покровителі всіх членів родини. Оскільки серед віруючих людей відроджується колись втрачена традиція сімейних ікон, то їх дарують в особливі моменти, пов’язані із родом. Це може бути ікона, написана перед вінчанням молодят. На ній зображають святих покровителів нареченої та нареченого (як засновників нової родини), а також покровителів їхніх батьків із обох сторін. Замовляють виготовлення сімейних ікон і після народження первістка в молодій сім’ї.

ікона

Покровителі шлюбу та сім’ї

Віруючі звертаються зі своїми молитвами про захист роду, дітей не лише до Бога. Існують покровителі шлюбу, які своїми моральними вчинками ще при житті були шановані як приклад благочестивого подружжя. Лики яких святих вважаються головними образами на іконах та заступниками в сімейних справах?

  • Пресвята Богородиця – перед її образом просять про народження діток, легкі пологи, захист малюків від недоброзичливців. Жінки в молитвах до Богоматері просять про укріплення сім’ї, смиренність, взаєморозуміння з чоловіком, злагоду в родині, здоров’я та успіхи в навчанні дітей.
  • Микола Чудотворець – головний покровитель дітей. Про що молитися перед іконою із його зображенням? Просять про сімейне благополуччя і захист дітей від хвороб, небезпек, спокус. Також відомо, що святий Миколай допоміг бідному сусідові вдало видати заміж трьох дочок. У Миколая просять про успішне заміжжя, а також матеріальні блага для сім’ї.
  • Петро і Февронія – ці святі були подружжям, яке по сьогодні для багатьох віруючих залишається зразковим. У них просять про злагоду й спокій в оселі.
  • Іоакім і Анна – це батько й матір Богородиці. У них просять про народження здорового малюка.
  • Андріан і Наталія – святе подружжя, яке покарали за віру в Христа. Перед їхньою іконою просять про захист для сім’ї від ворогів, заздрісників.
  • Захарій і Єлизавета – відома як батьки Іоанна Хрестителя. Вони багато років прожили в спільному шлюбі безплідними і лише у похилому віці народили сина. Жінки просять перед іконою з ликами цього подружжя про народження здорових дітей, можливості виносити і народити дитину, якщо є проблеми зі здоров’ям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитва “Символ Віри” українською мовою

Читайте також