Головна Дошкільнята Що дарувати похресникам на Великдень, Новий рік та інші свята

Що дарувати похресникам на Великдень, Новий рік та інші свята

mamabook
443 Переглядів

крещение ребенкаСтавши хрещеними батьками для дитини, ви повинні приймати участь у зростанні, вихованні похресника. А також – відмічати разом з хлопчиком чи дівчинкою найрадісніші моменти в житті – День народження та інші свята. Що традиційно прийнято дарувати хрещеникам – пише сайт Tovarik.com.ua

Так заведено, що хрещені батько й мати дарують подарунки своїм похресникам не лише на Новий рік чи День народження дитини. Вони повинні приносити дарунки на головні церковні свята – Різдво, Великдень, на Святого Миколая. Оскільки хрещеним батькам відведена більше роль духовного виховання малюка, то і подарунки слід вибирати відповідні – без акценту на матеріальних цінностях.

Подарунки на хрестини
Перші дарунки від хрещеник малюк отримує, звичайно ж, в день самого обряду хрещення. В жодному випадку цього дня не дарують малюкові чи його батькам гроші. Згідно релігійних традицій, хрещений батько повинен подарувати дитині хрестика, якого згодом малюк буде носити все своє життя. Тому варто обрати якісний, гарний хрестик. Як правило, діткам дарують срібний крестик. А от хрещена мати повинна купити крижмо. Це така ковдра-рушник, якою дитинку вкривають під час обряду. Також крижма потрібна для того, аби витерти дитину після купання в святій воді. Зверніть увагу, крижма зберігається батьками дитини все її життя. Крижмо не можна прати. Після обряду хрещення крижма повинна самостійно висохнути. Її потрібно скласти і заховати. Існує традиція, коли крижмо дарують дитині у дорослому віці, наприклад, в день її весілля.

Подарунки на День народження
Перший рік малюка хрещені також відзначають по-особливому. Як правило, хрещений батько повинен принести дитині срібну ложку, на якій викарбуване її ім’я. А от хрещена мати повинна подбати більше про красу дитини чи вигадати якийсь сувенірний пам’ятний подарунок. Наприклад, для дівчинку на 1 рік хрещена може принести якусь гарну одежину – бодік, маленьку вишиванку. А от хлопчикові можна подарувати оригінальний номерний знак на дитячу коляску з якимось красномовним написом – «Справжній козак», «Татова гордість»…

номерные знакиНа фото: номерні знаки на дитячі коляски і велосипеди (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Для діток постарше, від 3 до років, варто обирати корисні подарунки. Знову ж таке, хрещеному батькові та матері не варто дарувати своїм похресникам гроші. Це можна зробити лише на визначні дати – 16 років, весілля хрещеної доньки чи сина. А от для похресників-дошкільнят варто вибирати подарунки, які відповідають інтелектуальному та творчому розвитку діток. Для дівчаток це можуть бути набори, завдяки яким вони можуть самостійно зробити сумку чи браслет, домашнє мило чи парфуми своїми руками.

Для хлопчиків-дошкільнят можна вибрати в подарунок магнітні пазли з героями улюблених мультиків, об’ємні 3D-пазли у вигляді замків, мозаїки. Варто не купувати дешеві, неяксіні китайські конструктори чи дороге розрекламоване «Лего». Дитина повинна отримати по-справжньому корисний, вибраний від серця подарунок.

Подарунки похресникам на Святого Миколая та Новий рік
Це головні зимові свята для малечі, і Святий Миколай традиційно вважається таким собі «Дідом Морозом» і чарівником. Тому головний подарунок для похресників на ці свята – звичайно ж, солодощі. А також якісь дрібнички на Миколая і щось посерйозніше на Новий рік. Дрібничками можуть бути яскраві ліхтарики-ручки з різними написами, іменами. Ці ручки яскраво світяться, коли дитини пише. Ручки недорогі, але радощів у дитини – сила-силенна.

На новий рік знову можна подарувати якісь розвиваючі набори, для творчості чи навчання. Наприклад, ігрові варіанти математики, абетки, пазли з вивчення англійської мови. Сьогодні є чимало наборів, які вчать дитину рахувати, писати, корисним навикам, але виглядає як забави. Вони часто на магнітах або із зображення улюбленими дитячи героями з мультиків та казок.

Також новорічні подарунки можуть бути з акцентом на символіці – це може бути гороскоп, тварина-талісман, яка є символом року. Тому на Новий рік, наприклад, дівчаткам хрещені батьки можуть дарувати дитячу біжутерію з українською символікою чи зображенням знаку зодіаку дівчинки.

подарунок, подарунки, товарНа фото: подарункові набори для хлопчиків та дівчаток різного віку

Подарунки на Різдво та Пасху
Це свята, коли похресники повинні отримати подарунки, що виховують в них високі моральні цінності, любов до Бога, свого народу, батьків. Перш за все, похресникам в такі свята варто презентувати дитячу Біблію – гарну, з малюночками, в привабливій обкладинці. Також дуже вдалими подарунками вважаються вишиванки на хлопчиків та дівчаток.

Ще одна порада – це подарунки, які виховують в дітях справжніх українців. Похресникам віком 2-5 років чудово підійдуть пазли із серії дитячих українських казок. Діткам 6-10 років можна подарувати гарні книжки, енциклопедії, в якій розкривається вся краса нашої України, її мальовничі куточки, легендарні історичні місця. Хлопчикам можна вручити символічну булаву та книжку про козацтво. А от діти старшого віку з радістю приймуть якусь модну обновку, наприклад, футболку чи реглан з українським принтом, вишивкою, написом.

чашка, чашки, товар

На фото: оригінальні подарункові чашки (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також