Головна Здоров'я Що таке синдром апное і які види хвороби бувають

Що таке синдром апное і які види хвороби бувають

mamabook
39 Переглядів
апное

апноеАпное – дуже розповсюджене захворювання. За статистикою, у віці від 60 років апное фіксують у 65% людей. Апное – це нічна зупинка дихання. І в чоловіків синдром зустрічається у 2 рази частіше, ніж серед жінок. Хоча нерідко апное фіксують вже у пацієнтів у віці від 35 років і старше.

Що таке СОАС

Синдром обструктивного апное сну (СОАС) – це типова найпоширеніша картина захворювання. Характеризується нетривалими порушеннями, це короткі, але часті нічні зупинки дихання.

СОАС буває двох видів:

  • Апное. Через сильне розслаблення м’язової тканини горла відбувається зупинка дихання під час сну. М’язи сповзають донизу, повністю перекриваючи доступ до дихальних шляхів. Зупинка може тривати 10 і більше секунд.
  • Гіпоапное. Причина зупинки дихання така ж, як і при аное. Але в цьому випадку дихальні шляхи перекриваються частиково – на 50% Затримка дихання триває 10 секунд чи більше.

Важка форма нічної зупинки дихання

Лікарі ще розрізняють центральне нічне апное, пов’язане із порушенням функціонування мозку. Під час відпочинку мозок періодично перестає посилати нервові імпульси, які виликають сокрочення м’язів дихальних органів. Іншими словами, організм просто «забуває», що потрібно дихати. Такі прояви значно небезпечніші, ніж звичайне апное.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим небезпечна нічна затримка дихання

плашка

Читайте також