Головна Малюки Правила хрещення та вибір хрещених батьків

Правила хрещення та вибір хрещених батьків

mamabook
180 Переглядів

Крещение ребенка: 7 важных вопросовГотуючись до таїнства хрещення, батьки малюка намагаються дізнатись про головні правила, пов’язані з обрядом. Як правильно підготуватися до таїнства, кого потрібно вибрати у хрещених батьків і які основні традиції? 

Вибір хрещених батьків
Хрещений батько повинен мати не менше п’ятнадцяти років, а хрещена мама – тринадцяти. Вважалося, що діти, які ще не досягли цього віку, недостатньо ознайомлені з законами християнства і не можуть бути відповідальними за віру похресника. Виступати в ролі хрещених батьків заборонено монахам і монашкам, психічно хворим людям і батькам власних дітей. Хрещені батьки дитини не повинні перебувати у шлюбі один з одним ні до проведення обряду хрещення, ні після нього. В день проведення дійства нікому з хрещених батьків не можна займатися сексом, бажано до обряду також не приймати їжу.

Дуже важливе правило: жінці у період менструацією хрещеною мамою бути ні в якому разі не можна, бо дитина буде рости хворобливою, схильною до шкірних хвороб. Краще в такому випадку попросити стати хрещеною мамою когось іншого. Відома у народі ще й така заборона: незаміжній дівчині не можна бути хрещеною мамою для першої дівчинки в сім’ї, бо після цього у хрещеної мами не складатиметься особисте життя і вона довго не зможе вийти заміж.

Обов’язки хрещених батьків
Якщо вас попросили стати хрещеною мамою, майте на увазі, що це не лише велика честь, а й значна відповідальність. Обов’язком хрещеих батьків є духовне виховання похресника, підтримка і турбота протягом усього життя. Намагайтеся проводити з похресником якомога більше часу, грайте з ним у розвивальні ігри, читайте йому книги. Хрещені батьки повинні також допомагати дитині знайти дорогу до храму і молитися за неї. Відвідуйте з похресником церкву, наприклад, під час релігійних свят, і частіше згадуйте його в молитвах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 15 популярних традицій, пов’язаних з обрядом хрещення дитини

Вибір церкви  і часу проведення обряду
До вибору церкви, в якій хреститимуть вашого малюка, слід поставитися дуже відповідально. Оберіть храм, де служить уважний, чуйний священик, який детально роз’яснить вам усі нюанси обряду.

За древніми звичаями, батьки дитини не повинні приходити на обряд хрещення. Але церква пішла їм назустріч і тепер дозволяє батькам після спеціальної молитви спостерігати за дійством. Хрещення слід проводити не раніше ніж на сороковий день життя малюка. Пояснення тут просте: справа в тому, що після родів жінки протягом сорока днів не повинні входити до церкви. А оскільки мамі після хрещення дитини слід прийняти причастя, то вважається за краще проводити обряд не раніше цієї дати.

Підготовка до обряду
Одяг, у якому ви прийдете на церемонію, повинен бути скромним, бажано, щоб ви були у довгій спідниці і з покритою головою. Обряд хрещення – не найкраща нагода продемонструвати нові ефектні штани чи модну міні-спідницю.

Стосовно того, що саме хрещеним батькам слід робити під час обряду, краще запитати безпосередньо у священика, оскільки в церквах різних конфесій можливі деякі відмінності. У греко-католицькій і православній церквах від хрещених батьків вимагається знання основних молитов: «Отче наш», «Богородице Діво» і «Символ Віри».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитва «Символ Віри» українською мовою

З собою, як правило, беруть крижму – великий білий рушник, обов’язково новий, чи відріз білої тканини, свічки, інколи для символічної пожертвиv білий хліб і червоне вино.

За церковними правилами, хрещена мама купує одяг для дитини: сорочку і тоненьку шапочку з мереживом та стрічками (для хлопчика – з блакитними, для дівчинки – з рожевими), а також крижму. У спеціалізованих магазинах легко знайти готові комплекти для хрещення, але набагато краще буде, якщо хресна мама пошиє такий одяг сама. Святкову сорочку, за звичаєм, зберігають усе життя як своєрідний оберіг. Рушник після обряду хрещення не перуть, ним пізніше накривають дитину під час хвороби, для полегшення її стану. Хрещений батько, як правило, купує хрестик і ланцюжок. Інколи він також оплачує обряд хрещення, але це, звичайно, залежить від обставин і домовленості з батьками дитини.

товар, бодики, вышиванки

Бодіки-вишиванки для малюків (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)


Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!

Читайте також