Головна Дошкільнята Поради батькам: як обрати якісний матрац для дошкільнят

Поради батькам: як обрати якісний матрац для дошкільнят

mamabook
74 Переглядів
сон

сонСпальне місце для дитини повинно бути ергономічним та зручним. Адже від якості нічного відпочинку залежить фізичне здоров’я та емоційний стан малюка. Помилково обирати матрац, орієнтуючись лише на його колір чи дизайн. Зовнішній вигляд не визначає якість виробу. А у випадку з дитиною цей аспект має ключове значення. У першу чергу, звертайте уваги на розміри. Для малюка 3-4 років експерти радять купити матрац дитячий 160х80. Що, окрім параметрів, ще слід враховувати?

Вимоги до матрацу в залежності від вікової групи

Дорослій людині достатньо 8 години на відновлення сил. Для учня початкової школи цей показник повинен бути не менше 10 годин, середньої школи – 9 годин. І лише в старших класах діти переходять на «дорослу» восьмигодинну норму.

Сон дитини на некомфортному матраці може призвети до неповноцінного розслаблення м’язового каркасу. Це провокує порушення кровообігу в усьому тілі. У першу чергу, у шийному відділі хребта. Через жорсткий чи неанатомічний матрац дитина може страждати від частого головного болю, у малюків розвиваються ранні порушення опорно-рухового апарату та викривленням хребта.

Рекомендації щодо вибору матрацу для різного віку:

  • Від народження та діткам до 3 років рекомендовано спати на безпружинному жорсткому матраці з натуральними наповнювачами (приміром, кокосове волокно).
  • Дітям від 3 до 7 років підійде матрац з безпружинним чи пружинним блоком середнього рівня жорсткості. У такому віці не слід використовувати моделі жорсткого типу, оскільки в дитини починає стрімко рости опорно-руховий апарат.
  • Від 7 років та старше необхідно обирати двосторонні ортопедичні моделі, які адаптуються під контури тіла, що постійно росте. У такому випадку варто дотримуватися рекомендацій виробника щодо допустимого навантаження. У середньому, довжина матрацу повинна перевищувати зріст хоча б на 10 см.

ліжко

Вибір наповнювача

Різни типи наповнювачів присутні в безпружинних або комбінованих моделях матраців. Від цього показника залежать ступінь жорсткості, ортопедичні властивості, довговічність виробу.

Койра кокосу

Основа цього природного матеріалу – справжні кокосові волокна. Вони можуть додатково бути оброблені натуральним латексом. Одна з головних переваг цього виду наповнювача – екологічність. Проте він достатньо жорсткий, тож підходить для немовлят і діток до 3-річного віку.

Спінений пенополіуретан

Простіше кажучи, поролон. Найпопулярніший недорогий наповнювач. Матеріал вважається нетоксичним, оскільки для його виготовлення застосовуються стандартизовані безпечні компоненти. У складі поролону немає летючих елементів, а при прямому контакті зі шкірним покривом він абсолютно безпечний. Один із недоліків – втрата еластичності в процесі експлуатації.

Натуральний латекс

Достатньо дорогий вид наповнювача, оскільки в якості сировини використовується спіненений сік каучукового дерева. Матеріал вважається екологічно чистим, гіпоалергенним, довговічним (понад 20 років служби), з відмінними характеристиками терморегуляції. На такому матраці неспектно влітку та холодно взимку. Він чудово повторює форму тіла, оскільки має анатомічні властивості.

Синтетичний латекс

Більш дешевий аналог натурального наповнювача. Це різновид поролону, проте з покращеними характеристиками: штучний латекс значно м’якший на дотик, але при цьому чудово пружинить. За рахунок цього тіло не завалюється під час сну, а нічний відпочинок комфортний та повноцінний. Із недоліків – менш стійкий виріб, ніж матрац із натуральним латексом.

Читайте також