Головна Малюки Поради, як правильно носити і тримати грудничка

Поради, як правильно носити і тримати грудничка

mamabook
246 Переглядів
Мама с младенцем

Мама с младенцемПравильно тримати і носити малюка – не лише питання комфорту для дитини. Якщо неправильно тримати грудничка, то з перших місяців життя є ризик розвитку серйозних захворювань: це і проблеми з розвитком хребта и сугболів, відставання малюка у фізичному та розумовому розвитку, недостатнє забезпечення киснем головного мозку малюка тощо.

Наступні правила допоможуть зрозуміти молодим батькам, як правильно носити грудничка

1. Якщо однією рукою тримати тіло дитини, а іншою – її голову, то є велика можливість пошкодження шийних хребців в результаті несинхронного руху рук. Тримати дитину слід, підтримуючи корпус малюка в області грудної клітини. Ніжки і ручки малюка не повинні висіти, стежте за тим, щоб вони були згруповані. А ось голівку немовля в змозі тримати самостійно з самого народження, хоч і невміло.

2. Новонародженого не варто носити спиною до себе, йому ще необхідний мамин запах. До того ж, дитина може просто злякатися.

3. Носити дитину можна і потрібно в різних позах, так зручно і матері, і дитинф. Найпоширенішими способами носіння немовляти є наступні:

– Класична поза. Голова грудничка знаходиться на ліктьовому згині руки матері. Ця поза дуже зручна при годуванні груддю.

– З 3-4 місяців можна спробувати спосіб носіння дитини на стегні. Цей спосіб значно знижує навантаження на руку матері, тому його використовують і в носінні діточок, які вже підросли.

– Виконуючи нескладну роботу по дому, грудничка можна тримати «стовпчиком», притримуючи однією рукою. Активне використання цього способу зазвичай починається після того, як дитині виповниться місяць, коли дитину зацікавлює навколишнє оточення.

– Для довгого носіння підходить спосіб, званий «з-під мишки», коли дитина лежить на маминій руці, а її вага припадає на стегно матері.

– Коли малюк почне тримати голівку, і шийні хребці у нього зміцніють, можна носити дитину, як би саджаючи на руку матері.

Говорячи про носіння грудничка, неможливо не сказати про слінг, тому що це – найбільш зручний спосіб носіння новонародженого, при якому зручно і матері, тому що звільняються руки, і дитині, яка знаходиться в безпосередній близькості до матері. Відомо, що дитина, яка якомога більше перебуває на руках у матері, виростає спокійною і врівноваженою. Основними способами, які застосовуються для носіння новонароджених в слінгу, є «колиска» і «стовпчик».

бодік, товарНа фото: теплий святковий бодік з начосом (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також