Головна Школярі Пізнавально для дітей: цікаві та маловідомі факти про Святого Миколая

Пізнавально для дітей: цікаві та маловідомі факти про Святого Миколая

mamabook
3942 Переглядів
святий миколай

святий миколайЯк багато ми знаємо про Миколая Чудотворця і що цікавого можемо розповісти про святого дітям? Наш сайт Mamabook підготував факти про Миколая, які вас точно здивують.

Не лише діти

Прийнято вважати, що Святий Миколай – це україський Дід Мороз, бо він піклувався про дітей і був покровителем  сиріт. Виявляється, головна місія Миколая – допомагати подорожнім. Миколай вважається покровителем моряків. Легенда переказує, що коли він був мирійським єпископом, у місті запанував голод. Поруч з містом Мир було пришфартоване судно із зерном. Його комнада не хотіла ділитися із мешканцями. Та Миколай переконав моряків роздавати милостиню і запевнив, що в них зерна не поменшає. Все сталося так, як обіцяв святий.

Красень та вегетаріанець

Вчені намагалися дослідити, як виглядав святий Миколай та який спосіб життя вів. Виявилося, що його зріст – 167 см, святий мав гарні карі очі, шкіру оливкового кольору. Є припущення, що Миколай був вегетаріанцем.

святий миколай

Віслюк святого Миколая

Мало хто звертає увагу, що в святого був надійний помічник – віслючок. Він завжди подорожував із вірною твариною. Осла часто зображала на малюнках з Миколаєм. До речі, у країнах Європи досі збереглася цікава традиція: залишати поруч із лішком чи чобіткам декілька морквинок для віслюка Миколая.

Як з’явилися новорічні шкарпетки

Інша легенда оповідає, що золоті монетки Миколай завжди насипав у будинок через димар. Оскільки коло нього вночі завжди сушилися шкарпетки, то гроші потрапляли саме в них. Відтоді з’явилася традиція: розвішувати на свято Миколая різдвяні шкарпетки коло каміну.

 

Родом з Туреччини

Мало хто знає, що народився Миколай Чудотворець у Туреччині. Датою народження Миколая вважається 270 рік.

Був багатієм

Виявляється, праведний та щедрий Миколай народився в дуже заможній родині. Проте його батьки були ревними християнами, тож виховали сина з найкращими манерами. Після смерті батьків синові дістався величезний дорогий маєток. Миколай, не вагаючись, роздав спадок бідним людям.

Справді робив таємні подарунки

І це не вигадки – Миколай був дуже щедрою людиною. Існує легенда, як Миколай таємно допоміг своєму сусідові в скрутну хвилину. Розповідають, що сусід утратив все своє майно і не мав можливості зібрати весільний посаг для доньки. Аби зеберегти честь чоловіка, уночі Миколай насипав йому в черевику гору золотих монет.

Чому дбав про сиріт

Миколай сам дуже рано став сиротою. Ще в юнацькому віці померли двоє його батьків. Відтоді святий вирішив, що це його обов’язок – дбати про дітей-сиріт. Також в багатьох країнах на свято Миколая прийнято влаштовувати масові заходи в дитячих будинках та збирати велику кількість подарунків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лист святому Миколаю: зразок написання та безкоштовні шаблони для завантаження

плашка

Читайте також