Головна Здоров'я Ознаки гіпертонії: як розпізнати підвищення тиску

Ознаки гіпертонії: як розпізнати підвищення тиску

mamabook
34 Переглядів
тиск

тиск

Підвищений артеріальний тиск може довго не проявлятися симптомами й проходити в приховані’ формі. Згідно рекомендацій лікарів, підвищеним вважається тиск 140х90 мм рт.ст. і вище. Ці показники вже призводять до розвитку патологій нирок, серця і в майбутньому стають причиною для інсульту.

Хто в групі ризику?

Цікаво, що люди, які в молодому віці завжди страждали від гіпотонії (тобто пониженого тиску), у похилому віці схильні до гіпертонії. За словами лікарів, гіпертонія рідко розвивається раніше другої половини тижня. Це класична хвороба людей дорослого (похилого) віку.

Гіпертонія – поширена проблема, яка зустрічається в жінок у період клімаксу. Це пов’язано зі зниженням рівня гормону естрогену, який дуже добре контролює артеріальний тиск. На фоні менопаузи відбувається гормональне порушення, що також призводить до появи надмірної ваги Зокрема, в зоні живота. І вісцеральний жир провокує підвищення тиску.

серце

Які симптоми гіпертонії

  • Ранковий головний біль, особливо головокружіння.
  • Загальна слабкість протягом дня.
  • Порушення зору.
  • Часті зміни настрою.

Аби не упустити ранній етап розвитку гіпертонії, лікарі радять після 45 років тримати тиск під контролем. Достатньо 2 рази на тиждень вимірювати тиск, аби вчасно виявити початок проблеми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому гречка на вечерю шкідлива

плашка

Читайте також