Головна Здоров'я Отит вуха в дитини: симптоми та опис захворювання

Отит вуха в дитини: симптоми та опис захворювання

mamabook
84 Переглядів
лікар

лікарОтит – це інфекційно-запальний процес, який відбувається у зовнішньому, середньому чи внутрішньому вусі. Діагностику й лікування отиту проводить лікар-отоларинголог (ЛОР).

Що таке отит

Це запалення вуха, викликане різними інфекційними збудниками: бактеріями, вірусами, грибками. Хвороба дуже поширена серед дітей. За статистикою, отит зустрічається в 90% дошкільнят. Особливо незахищені дітки до 5 років. Оскільки в них ще не сформувався імунітет, а також недосконала будова вушної раковини, яка в дітей залишається слабко захищеною.

Запалення може відбуватися в різних частинах вуха – внутрішньому, середньому чи зовнішньому. Якщо вчасно не лікувати отит, то це призведе до серйозних ускладнень: сепсис, менінгіт, енцефаліт, запалення трійчатого нерву, втраті слуху.

Симптоми отиту в дітей:

  • Сильний біль у вусі.
  • Серозні чи гнійні виділення.
  • Погіршення слуху.
  • Відчуття закладеності вуха.
  • Дитина постійно вередує.
  • Загальна слабкість.

Отит зовнішнього вуха

Зовнішній отит можна визначити по набряку та почервонінню шкіри навколо слухового проходу, лущенню шкіри та слизовим або гнійним виділенням з вуха. На початку хвороби дитина страждає від різкого болю. З часом він минає і з’являється відчуття закладеності. Зазвичай слух не погіршується.

Інго

Отит середнього вуха

Проявляється різко та стрімко наростає. Дитина скаржиться на сильні больові простріли, які посилюються при ковтанні, кашлі, позіханні. Також з’являються погіршення слуху, шум у вухах, підвищення температури тіла, головокружіння, виділення гною з вуха.

Внутрішній отит у дітей

У цьому випадку з’являється сильне головокружіння, нерідко блювота, часто нудить, дитина втрачає рівновагу. Також скаржиться на шум у вухах і погіршення слуху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Болить вухо в дитини – чим знеболити, що робити та як обійтися без ліків

Читайте також