Головна Релакс На Франківщині шукають 500 опікунів-волонтерів, які щомісяця жертвуватимуть по 70 грн на дітей-сиріт

На Франківщині шукають 500 опікунів-волонтерів, які щомісяця жертвуватимуть по 70 грн на дітей-сиріт

mamabook
1892 Переглядів
благодійність

благодійність

У 2019 році на Прикарпатті в селищі Обертин Івано-Франківської області був створений  будиночок підтриманого проживання для сиріт з інвалідністю “Оселя Віри, Надії та Любові”.  На Прикарпатті це поки що єдиний подібний заклад.

Підтримане проживання – це передовий світовий досвід влаштування людей з інвалідністю у невеликі будинки (спільноти, квартири тощо). На відміну від інтернатів у спільноті проживає невелика група (до 8-ми осіб чи навіть менше). Мешканці спільноти мають змогу зростати особистісно, організовувати свій побут та приймати інші рішення щодо влаштування свого життя. Вони інтегровані у громаду, тобто можуть брати участі у її житті. Мешканці будинку підтриманого проживання можуть отримати освіту, працювати як всередині спільноти, так і поза її межами, самостійно заробляючи кошти, обирати хобі та користуватися іншими суспільними благами як вільні люди. 

Будинок «Оселя Віри, Надії, Любові» став новою домівкою для Уляни Белей, Любові Оробець, Ігоря Човпила та Яни Хазанюк – чотирьох молодих людей, старших сиріт з інвалідністю, які раніше перебували у соціальних інтернатах. Мешканці оселі отримали не лише нові умови проживання, а й зовсім інші можливості. Щодня вони отримують нові знання, займаються улюбленою справою та вчаться жити звичайним життям. І понад усе їм зараз не хочеться повертатися до інтернату.

благодійність

Фінансування будиночка  здійснюється за механізмом соціального замовлення. Проте сьогодні Оселя опинилася під загрозою існування.Долучитися до порятунку Оселі може кожен. Зараз активно формується група волонтерів-опікунів, які фінансово допомагають Оселі, здійснюючи періодичні пожертви. Вже понад 200 волонтерів доєдналися до благодійних пожертв у розмірі 70, 100 грн. 

Щоб стати волонтером-опікуном Оселі, потрібно зареєструватися за формою: https://ubm.org.ua/vo-0.html

Оселя є реально діючим прикладом того, що сироти з інвалідністю можуть вийти з інтернатного середовища та кардинально змінити своє життя. Збережемо її разом!

Читайте також