Головна Малюки Методика раннього розвитку дитини: як займатись по карткам

Методика раннього розвитку дитини: як займатись по карткам

mamabook
429 Переглядів
Как подготовить ребенка к школе

Как подготовить ребенка к школеРозумна дитина – мрія та гордість багатьох батьків. Але для того, аби синок чи донечка були відмінниками, показували найкращі результати у навчанні – починати займатись інтелектуальним розвитком дитини потрібно ще з перших місяців життя. І це, як показує практика, дуже сприятливий період в житті малюка для запам’ятовування та отримання максимальної кількості інформації. Поговоримо детально про методику раннього розвитку дітей.

Одним з найпростіших і вже давно перевірених методів раннього розвитку малюків є навчальні картки. По ним займатись з дитиною можна, починаючи з 5 місяців. Цю методику часто називають картками Домана. Але насправді питанням раннього розвитку займались та займаються чимало дитячих психологів і педагогів. У нас, наприклад, особливою популярністю користується методика Кандибура – за його методикою також розроблені і навчальні картки.

Що таке навчальні картки для розвитку
Розвиваючі картки розроблені тематичними наборами. Наприклад, по 32 штуки. В одному наборі зібрані картки на певну тематику – «Фрукти та ягоди», «Тварини», «Професії», «Транспорт» тощо. Кожна картка – це зображення одного предмета/тварини/рослини з підписом його назви.

Як розвивати малюка за допомогою карток
Методика навчання за допомогою карток дуже проста. Таємниця – в регулярності навчання. Мама повинна показувати картки малюку кожного дня. 1 або 2 рази по 10 хвилин, не більше. У діток дуже погано розвинена пам’ять та сприйняття інформації, тому вже після 10 хвилин малюк не зможе запам’ятовувати нову інформацію, йому потрібна перерва на ігри, годування, сон.

Ви повинні показувати одну картку приблизно 10 секунд і при цьому чітко, голосно називати предмет/тварину/рослину/природнє явище, яке зображене на картці. Мамі не потрібно нічого вигадувати – назва вже написана на самій картці, а мама лише підглядає та читає. Важливо, аби картки були чітко перед обличчям дитини, і його погляд фокусувався на зображенні. Тому перед заняттям потрібно рівно посадити малюка та підкласти під голову подушки, сісти чітко навпроти нього та почати показувати картки.

Показуйте та називайте зображення в достатньо швидкому темпі – не затримуйтесь на кожній карточці більше 10 секунд. Знову ж таки, це пов’язано з особливістю сприйняття інформації маленькими дітками. Малюк в 5-6 місяців не здатен довше фокусувати свою увагу. Тому, якщо ви вирішите тримати картки довше та повторювати назву декілька разів – ваші зусилля будуть марними.

Ці поради стосуються зовсім маленьких діток – тобто у віці 5-6-7 місяців. Для них і картки потрібно обирати відповідні, найпростіших тематик – фрукти і ягоди, овочі, тварини. А от коли ви гарно вивчите свій перший набір карток, замініть його новим – наприклад, професії та предмети побуту. Потім можна почати освоювати більше деталізовані тематики – птахи, комахи, природні явища. Вивчайте один набір, як мінімум, півтора-два місяці. Але не відкладайте ці набори назавжди. Десь через півроку ви можете дістати ті картки, які вже давно не проходили, і відновити їх у пам’яті малюка.

До речі, починаючи десь з року-півтора, ви можете ускладнити роботу з картками. Тепер зображення можна тримати значно довше і, окрім назви, наприклад, тварини, сказати декілька слів про те, де вона живе і чим харчується.

карточки

Навчальні картки (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Результати після навчання з дитиною по картках
Згідно методики раннього розвитку, дітки швидше своїх однолітків починають розмовляти, а також раніше читати, простіше піддаються навчанню читання та лічбі. У таких дітей відмічається багатий словниковий запас – вони знають про існування тварин, рослин, предметів, яких насправді ніколи в житті не бачили. Також за допомогою карток ще на ранніх місяцях життя йде стимуляція розумовою діяльності малюка, активізується розвиток мозку. Тому існує думка, що завдяки методик раннього розвитку дітки навіть раніше починають повзати та вчитись ходити.

Також навчальні картки – це гарне тренування дитячої пам’яті. Адже картки є лише першим етапом в методиці раннього розвитку. А ця методика пропонує дуже багато віріантів розвитку дитини – це і пазли, і магнітна абетка, і математика. Тому картки підготовлюють малюка до майбутньої науки.

Відгуки батьків про навчальні картки

Ганна, 32 роки: «Я розпочала навчання по карточкам, коли сину було 5,5 місяців. Я показувала й показувала ці картки щодня, купувала набори з новими темами. Але по маленькій дитині я взагалі не могла зрозуміти, чи розуміє він мене, чи запам’ятовує хоча б щось. Так ми позаймались майже до двох років. І вже потім перейшли на пазли та головоломки, перші книжечки. І про картки я зовсім забула. Дитина у мене росла дійсно розумна, але в один чудовий день все стало на свої місця. Перший раз син здивув, коли в 3,5 роки дивився з татом програму про подорожі на каналі Discovery. Дитина почала казати «Гейзер» і показувати на реальний гейзер на екрані. Ми взагалі не зрозуміли, звідки дитина знає таке слово, і хто міг його навчити. Вже через пару місяців ситуація повторилась, коли сину подарували енциклопедію, а він там упізнав таку тварину, як тапір. І тут я все зрозуміла. У нас були такі навчальні картки – і на них зображені і гейзер, і тапір. Дитина змогла впізнати їх через стільки часу, правильно вказати назви».

Валерія, 27 років: «Я купила для дочки картки, коли їй вже було півтори роки. Вирішила, що починати ніколи не пізно. Відразу ж поділюсь своєю порадою – частину карток я прикріпила скотчем по всій квартирі, в усіх кімнатах, кухні, ванній, коридорі. І коли ходили з дочкою по квартирі на носили її на руках – показували на картку та голосно називали назву тваринки. Вже зовсім скоро ми почали просто називати тварину, а донечка сама правильно показували рукою на потрібну карточку. Дочка чітко знала, де їжак, де лось, а де – вихухіль».

кубики, товар, товариНа фото: якісні текстильні кубики (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також