Головна Здоров'я Магнітні бурі та наше здоров’я

Магнітні бурі та наше здоров’я

mamabook
232 Переглядів

Как избавиться от головной боли народными средствамиЧимало людей страждає на метеочутливість. Залежність від погоди проявляється неприємними симптомами: головний біль, нудота, втомлюваність, сонливість чи, навпаки, безсоння. А таке природнє явище, як магнітні бурі, може викликати мігрені, приступи страху тощо. Як же бурі впливають на наше здоров’я?

Що таке магнітна буря і чому вона впливає на людину?
Магнітна буря є елементом так званої “космічної погоди”, яка, у свою чергу, є прикладною частиною сонячно-земної фізики. Визначення “космічна погода” було введено в 90-х роках минулого століття, коли активно стала розвиватися сонячно-земна фізика.

Наука визначає магнітну бурю як обурення магнітного поля Землі (магнітне поле, створюване за рахунок внутріземних джерел). Тривалість такого обурення може тривати до декількох діб. Природа магнітної бурі криється у взаємодії обурених потоків, так званого, “сонячного вітру” з магнітосферою планети Земля. У Землі є радіаційні пояси, тобто області, в яких містяться високоенергійні заряджені частинки. У цих областях постійно існує кільцевий струм планети (електричний струм, поточний навколо Землі). Коли відбувається взаємодія “сонячного вітру” і магнітосфери планети, кільцевої струм набирає силу.

Кандидат фізико-математичних наук про магнітні бурі:

“Геомагнітне випромінювання дійсно діє на здоров’я людини. Магнітне поле змінює в’язкість крові – фізичну характеристику. Зрозуміло, що зміна струму крові впливає на весь організм. Причому небезпечно навіть не саме магнітне поле Землі, а його перепади, які, до речі, найчастіше викликаються Сонцем – найпотужнішим джерелом випромінювання в багатьох діапазонах спектру. Біологічні процеси повільні- організм просто не встигає адаптуватися до цих змін, що впливає на кров, особливо страждають літні люди і ті, у кого ослаблений імунітет”.

Хто і чому найбільш схильний до впливу магнітних бур?
Як правило, від впливу магнітних бур страждають люди, що мають ССЗ (серцево-судинні захворювання), ВСД (вегето-судинну дистонію), а також різні психічні захворювання. Крім цього, часто під вплив магнітних бур потрапляють особи, які страждають хронічними захворюваннями (особливо, якщо вони пов’язані з дихальною системою або опорно-руховим апаратом). Найболючіше такий вплив відбивається на дітях і літніх людях.

Магнітна буря здатна викликати спазмування кровоносних судин. Зміна в’язкості крові збільшує схильність до утворення в ній згустків. Погіршується газообмін. У свою чергу це веде до гіпоксії. Організм переживає стрес, відповідно збільшується викид в кров гормонів стресу (адреналін). Одночасно під час стрибків магнітного поля Землі в організмі людини зменшується вироблення гормону мелатоніну, який покликаний впливати на стійкість організму до стресів – найпотужніший внутрішній адаптоген і антиоксидант.

В результаті цього виникають стрибки кров’яного тиску. Це призводить до поступово наростаючого головного болю. Гіпоксія починає проявлятися утрудненим диханням. Нестача кисню в крові (гіпоксемія) запускає цілий ряд негативних відчуттів, а саме больові відчуття в області серця, дискомфорт в області грудей, тяжкість, запаморочення, потемніння в очах. Все це збільшує стрес, який переживає організм. Це може призвести до “панічної атаки” (вегетативний криз), яка призводить до різкого збільшення споживання кисню (через сильне почуття тривоги збільшується вироблення адреналіну), а так як дихання і без того утруднене, то виникає відчуття задухи, аж до втрати свідомості. Як результат: різкий стрибок тиску і гіпертонічний криз. Такий стан людини з усіма витікаючими наслідками може тривати не одну добу.

Однак для більшості людей симптоми впливу магнітної бурі обмежуються ломотою в колінах або ліктях, безсонням, апатією, занепадом сил, головним болем. У дітей ці прояви нерідко пояснюють їх зайве занепокоєння, примхливість, гіперактивність та ін.

Як полегшити самопочуття під час магнітних бур?
Рекомендації лікарів допоможуть метеочутливим людям пережити магнітну бурю (особливо її піки) з мінімальними неприємними відчуттями.

  • Знизьте інтенсивність фізичних навантажень. Не робіть різких рухів (особливо тих, які пов’язані з розпрямленням спини або згином у попереку), так як це створює колосальний перепад тиску і може в лічені секунди погіршити самопочуття. Рухайтеся спокійно і плавно, вибирайте ходьбу з помірною швидкістю.
  • Не зайвим буде прийняти рослинні препарати, що покращують емоційне напруження (валеріана, пустирник, півонія в настойках або пігулках, або седативні збори). Завжди потрібно мати під рукою засоби “швидкої допомоги” при хронічних захворюваннях, які допоможуть вам впоратися з тиском, стенокардією, головним і суглобовим болем, нервовим напруженням, відчуттям страху і т.д. У дні магнітних бур потрібно бути особливо пильними.
  • Виключіть з раціону всі продукти, які можуть затримувати рідину в організмі (соління, копченості, соуси, гострі приправи та ін.). Одночасно потрібно збільшити споживання “антиоксидантних” продуктів (наприклад, зеленого чаю) і рідини (простої води до 1,5-2 л). Це допоможе зменшити в’язкість крові.
  • Бажано в цей період більше перебувати на свіжому повітрі і частіше провітрювати приміщення, в якому ви перебуваєте. Потрібно обмежити поїздки в транспорті, особливо в підземному. Не варто довго перебувати в сидячому положенні.
  • Глибоке і повне дихання при дихальній гімнастиці допоможе наситити кров киснем і побороти наростаюче почуття фізичного та емоційного напруження під час магнітних бур, а також зменшити головний біль.
  • У найважчі години (пік магнітної бурі) краще поспати, так як сон нейтралізує геомагнітний вплив на організм.

Здоровий спосіб життя істотно допомагає впоратися з поганим самопочуттям під час магнітних бур. Курити і надмірно приймати алкоголь не слід ніколи. У дні магнітних бур шкідливі звички можуть мати фатальне значення для здоров’я, особливо для людей у ​​віці, які мають проблеми з серцево-судинною системою. Навпаки, загартовування, помірні фізичні навантаження, прогулянки і правильне харчування допомагають звести вплив магнітних бур до мінімуму.

платья, платьеНа фото: стильний жіночий одяг від українських виробників (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також