Головна Здоров'я Корисні та лікувальні властивості гвоздики

Корисні та лікувальні властивості гвоздики

mamabook
213 Переглядів
тиск

гвоздикаОдна з найважливіших властивостей відомої спеції – не втрачати свою цінність при термічному обробленні. Тому гвоздику можна сміливо додавати до м’яса, перших страв, кидати бутони в чай. Аби вдало дозувати приправу, її можна вживати в меленому вигляді.

Чим гвоздика корисна для здоров’я?

Як знеболювальний засіб

Олія гвоздики використовується як природний анальгетик. Зелений чай, запарений з 3 бутонами гвоздики на чашку, чудово допомагає при больових відчуттях під час менструації.

Відчуття дискомфорту в шлунку та кишечнику також швидко проходить після напою з гвоздикою. Чай із гвоздикою навіть притуплює зубний і головний біль.

При пульсації у скронях можна втирати гвоздикову олію в шкіру. Або сильно потерти бутон пальцями. Коли на них з’явиться жирова плівка, помасажувати скроні. Головний біль швидко минає або зменшується.

зуби

Для загоєння ран

Якщо у вас є кавомолка, змеліть бутони гвоздики. Додайте трішки кип’ятку. Рідину процидіть через марлю. Змочуйте ватні тампони в цю воду та змазуйте рани. Процес загоєння прискориться.

Користь для гіпотоніків

Для людей із пониженим тиском гвоздика стане природним стимулятором. Вона буде виконувати функцію тонізуючого засобу. Бутони діють, наче кава, і підвищують показники тиску на 5-8 пунктів.

Ідеальний напій для людей із низьким тиском – це цикорій із гвоздикою. Якщо ви реагуєте на зміну погоди чи вранці відчуваєте втому, то чашку такого напою слід вживати вранці щоденно.

тиск

Для очищення шлунково-кишкового тракту

Гвоздика – природний антисептик. Вона допомагає нормалізувати стан кишкової флори. Настоянки на гвоздиці часто використовують як природні антипаразитарні засоби, особливо при глистах. Також гвоздика стимулює вироблення жовчі, яка ефективно знезаражує всю їжу, яка потрапляє до кишечнику.

Еефктивне схуднення

Чимало спеції мають жироспалювальний ефект. У переліку корисних приправ для схуднення стоять кайєннський гострий перець, сухий імбир та гвоздика. Додавайте мелені бутони до овочевих салатів – і ви отримаєте прискорений метаболізм, розщеплення жирових запасів, нормалізацію роботи шлунку й кишечнику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому гречка на вечерю шкідлива

плашка

Читайте також