Головна Здоров'я Коронавірус: чи передається від людини до людини і через посилки з Китаю

Коронавірус: чи передається від людини до людини і через посилки з Китаю

mamabook
1761 Переглядів
Коронавірус

КоронавірусЕпідемія коронавірусу, яка спалахнула в китайському місті-мільйоннику Ухань, паралізувало страхом практично весь світ. Враховуючи невдалу історію країни з вірусними епідеміями за останні 15 років, влада Китаю кинула всі сили на боротьбу з коронавірусом, а в світі тимчасово навіть перестали приймати посилки з товарами з Китаю. Наскільки насправді небезпечний вірус та  чому навколо нього стільки паніки? Важливу інформацію роз’яснить наш сайт Mamabook.

Що таке коронавіруси та чим вони небезпечні

Коронавіруси відомі науці ще з 1965 року. Це група так званих ветеринарних вірусів, оскільки базовими носіями для них є різні види ссавців, а також змії. Вірусологи визначають 39 штамів, більшість із яких неагресивні навіть для тварин. Тривалий період коронавіруси ніяк себе не проявляли – у весняний період фіксувалися поодинокі випадки масових заражень тварин на окремих фермах. І лише в 2002 році коронавірус було уперше діагностовано в організмі людини, після чого його почали ретельно вивчати.

Експерти вважають, що відбулася рекомбінація раніше відомого вірусного штаму. Іншими словами, вірус мутував та зміг підселитися в людській організм як один із нових видів господаря. Враховуючи, що в сучасній науці практично відсутні знання про зараження людини коронавірусами, учені-вірусологи та лікарі не можуть вгадати його точну поведінку. Також невідомо, які можуть бути ускладнення, не існує статистики летальності серед заражених.

коронавірус

Звідки взявся коронавірус 2020

Чимало людей дивується, чому черговий спалах вірусу відбувся саме в Китаї. Важливо пам’ятати, що офіційне повідомлення про епідемію з’явилося 21 січня. Але перші зараження не відбулися в 2020 році. Інкубаційний період коронавіруса складає 14 днів, а про перші поодинокі звернення людей було відомо ще на початку грудня. Тому штам нового вірусу має назву 2019-nCoV.

Поширюватися епідемія почала з екзотичного ринку в Ухані, де в одному місці продають м’ясо найрізноманітніших тварин – від курей до вовченят. Вірусологи довели, що новий штам вірусу є рекомбінантним, тобто в ньому знайдені окремі фрагменти ДНК і свині, і летючої миші, і змії. Саме поєднання нових частин генетичного матеріалу дозволило вірусу освоїти й нові способи поширення – навчитися підселятися до людини.

 

Які прояви коронавірусу в людини:

 • Лихоманить (підйом температури).
 • Стрімкий розвиток сухого кашлю.
 • Сильний головний біль.
 • Фізична слабкість через високу інтоксикацію.
 • Поверхневе і ускладнене дихання.
 • Часто ускладнення у вигляді пневмонії, ниркової недостатності.

Хто знаходиться в групі ризику

У перші дні після повідомлення про нову епідемію світ охопила паніка. В Ухані вулиці були абсолютно порожні, а люди ходили виключно в масках. Сьогодні лікарями чітко встановлено, що коронавірус не передається повітряно-крапельним шляхом. По-перше, це означає, що носити маски недоцільно. По-друге, якщо поруч з вами пройде людина, яка є носієм коронавірусу, то ви не заразитесь. Чому ж у такому випадку розпочалася епідемія?

Річ у тому, що з 2800 заражених у перший тиждень померло близько 80 людей. Всі вони були переважно людьми похилого віку, у кожного з пацієнтів було діагностовано важкі хронічні форми різних захворювань: цироз печінки, цукровий діабет, туберкульоз. Тобто смертність при зараженні коронавірусом наступила в тих випадках, коли у людини був сильно послаблений імунітет.

Всесвітня організація здоров’я заявила, що неможливо заразитися коронавірусом при спілкуванні з хворим. На цей момент встановлено 16 випадків передачі вірусу від людини до людини – і в кожному з випадків був прямий тілесний контакт. Наприклад, зараження в колі сім’ї або передача медперсоналу, який доглядав в Ухані за хворими. Оскільки коронавірус передається через орально-фекальний механізм.

Міри профілактики:

 • Якнайчастіше мийте руки з милом (дуже ретельно).
 • Використовуйте дезінфікуючі розчини вдома, в офісі.
 • Регулярно провітрюйте приміщення.
 • Уникайте скупчення людей.
 • На вулиці не торкайтеся брудними руками слизових (очей, носа, рота).

Зверніть увагу! Коронавірус стійкий лише в організмі людини. Але він не передається через посилки з Китаю чи екзотичні фрукти доставлені з цієї країни.

Що робити, якщо з’явилися симптоми:

 • Відразу звернутися до лікаря (терапевт або інфекціоніст).
 • Почати пити багато столової негазованої води.
 • Не вживати самостійно протигрипозні препарати без призначення лікаря.
Дуже корисне відео із детальним роз’ясненням про епідемію

Читайте також