Головна Дошкільнята Корисні іграшки для дітей 2 років

Корисні іграшки для дітей 2 років

mamabook
210 Переглядів
Ребенок

РебенокРозвиток дитини, як фізичний, так і розумовий, відбувається під час гри. Тому дуже важливо вибирати малюкам правильні, корисні іграшки, які будуть сприяти розвитку з раннього віку.

Довідатися, яка іграшка необхідна дитині в даний момент можна не лише зі спеціальної літератури, але і спостерігаючи за власним малям, за його пристрастями. Якщо ваша дитина не звертає уваги на вже наявні м’які іграшки, а з задоволенням перебирає миски і кришки від каструль, подаруйте їй набір дитячої посуди, а не плюшеву білочку.

Маля обов’язково повинне мати іграшки як для дому, так і для вулиці.

Подбайте про те, щоб у маляти було спеціальне місце для іграшок. Краще, якщо це буде не одна велика шухляда чи кульок, а кілька невеликих шухлядок, де іграшки можна і розкласти тематично: кубики і пірамідки окремо від машинок, а посуд окремо від лялькового гардероба. Це поступово І привчить дитину до порядку і згодом, розбираючи і складаючи свої речі на місце, вона зможе обійтися без вашої допомоги.

На другому році життя всебічному розвитку маляти сприяють іграшки, що розвивають рухову активність:

  • м’ячі різної величини (так звані іграшки для підштовхування),
  • іграшки для штовхання (машинки, звірі, що рухаються.

Дуже важливими є іграшки, що сприяють розвитку конструкторських навичок дитини:

  • різні піраміди;
  • кубики і ємності різної величини (склянки, мотрійки і т.п.);
  • набори для ігор у піску (лопатки, відра, формочки і т.п.).

Спочатку ігри з цими предметами допомагають розвивати маніпуляційні навички: спритність пальців, координацію рухів. Поступово ігри дитини набувають конструкторського і характеру, тобто ступінь складності іграшок має збільшуватися поступово.

Особливу увагу варто звернути на ігри з кубиками. Дуже часто дитина в цьому віці втрачає інтерес до таких ігор, тому що батьки купують занадто складні комплекти кубиків з великою кількістю деталей (вікнами, заборами і т.п.). Дитина просто не вміє ще складати з них конструкції. На другому році життя дитині варто купувати прості за формою і дуже яскраві кубики, з яких вона за допомогою батьків зможе скласти прості конструкції.

кухня, товар

Якісні дитячі іграшки від українських виробників (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

На третьому році життя велике значення матимуть тематичні ігри, в яких маля відтворює ситуації з життя дорослих. А поки що дитину потрібно до них підготувати за допомогою іграшок, що навчать її наслідувати найпростіші елементи сімейного життя:

  • набори посуду (пластмасові);
  • невеличкі ляльки;
  • коляски для ляльок;
  • набори лялькової білизни;
  • різні машинки, потяги, літаки і т.п.

За допомогою тематичних ігор дитина наблизиться до світу дорослих, буде уважніше за ними спостерігати. Оскільки у цей період основний час маля проводить вдома, то й іграшки мають відтворювати домашнє господарство. Бажано, щоб вони були максимально схожими на оригінал. Надзвичайну радість малятам принесуть ляльки з повним набором одягу і предметами догляду. Особливу роль такі іграшки відіграють, коли в дома з’являється братик чи сестричка. Старша дитина менш ревно відноситься до молодшої, якщо може доглядати за лялькою так само, як і мама за малям.

Особливе значення для дитини відіграють м’які іграшки, так звані заспокійливі іграшки-звіринки. Саме завдяки їм діти часто переборюють нічні страхи, коли беруть їх до себе в ліжко; малята люблять до них доторкатися, відчуваючи їхню м’якість. Часто в цьому віці діти годують, наряджають, колишуть саме ведмедиків, кішок, мавпочок, а не ляльок. Варто тільки звертати увагу на матеріал, з якого зроблені ці іграшки, щоб хутро не вилазило, не кололося, тому що маля буде часто притискати до себе іграшку, що полюбилася, брати її в ліжечко.

Особливу увагу варто звернути на комплекти домашніх і екзотичних тварин, що мають бути максимально схожими на оригінали. Дітям у віці від одного до трьох років вони допоможуть у розвитку мови і пам’яті, а в майбутньому складуть невелику колекцію.

Величезне значення для малят другого року життя має знайомство з книжками. Спочатку можна купувати пластмасові книжки чи товсті картонні, котрі маля не зможе порвати.

Так поступово ви побачите як до кінця другого року життя ваше маля зможе побудувати вежу, одягти ляльку, прочитати маленький вірш; а життя його завдяки улюбленим іграшкам стане більш кольоровим, веселішим і добрішим.

кубики, товар, товариНа фото: якісні текстильні кубики (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також