Головна Малюки Коли потрібно починати вводити прикорм

Коли потрібно починати вводити прикорм

mamabook
43 Переглядів
Стільчик

СтільчикПрикормом називають будь-які рідкі суміші, які починають давати малюку відразу після грудного молока чи молочної суміші. Зверніть увагу, для маленької дитини перший сік також вважається їжею. Адже спочатку вся їжа подається у рідкому вигляді, тому з напоїв для дитини існує хіба що вода. У якому віці слід починати їсти новий вид харчування?

Навіщо дитині прикорм

У певному віці лише грудного молока чи суміші вже не вистачає. Малюк активно росте й розвивається, тож його раціон повинен стати більш різноманітним.

Тож прикормом вважається поступовий перехід від дитячої до дорослої їжі. У малюка вже формуються нові ферменти, перші харчові звички.

пюре

Введення прикорму за віком

Вперше спробувати нові продукти малюк повинен не раніше, ніж у 4 місяці. Але й не пізніше, ніж у 6 місяців.

Раніше малюку було достатньо одного материнського молока, бо кишечник ще не бу готовий до засвоєння інших продуктів. З 4 місяців шлунково-кишковий тракт вже готовий до певних продуктів харчування і можна вже догодовувати.

Важливо! У 4 місяці будь-який продукт потрібно подавати лише у вигляді пюре, тобто в рідкому стані. Малюк досі лише вміє проковтувати їжу, а не жувати. Неподрібнені шматочки їжі поки що не перетравлюються ферментами.

Чому не можна після 6 місяців?

Не відкладайте введення прикорму на цей вік. Є ризик затримати розвиток шлунково-кишкового тракту, у дитини не сформуються правильні рефлекси ковтання й жування. Також може розпочатися дефіцит мінералів, вітамінів, які вже повинні поступати в організм малюке не з молока. Тож сміливо переходьте на перші види прикорму у 4-5 місяців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пюре з кабачка та моркви для немовлят 

Читайте також