Головна Здоров'я Кір у дітей: як передається, симптоми, лікування

Кір у дітей: як передається, симптоми, лікування

mamabook
38 Переглядів
кір

кір

Це вірусна інфекція, що поширюється повітряно-крапельним шляхом. Джерело зараження – хвора людина. Інкубаційний період кору становить 8-17 днів, але може затягнутися й до 21-го дня.

Як розпочинається кір у дітей

З підвищення температури до 38,5-39 градусів. З’являються нежить, сухий кашель, чутливість очей до світла. У дитини можуть з’явитися блювота, біль у животі, діарея.

На слизовій оболонці щік і губ, на яснах з’являються сірувато-білі плямки маленького розміру, як макове зерно. Кожну плямку оточує червоний контур. Це ранні симптоми кору, які дозволяють вчасно поставити діагноз ще до появи висипів на тілі.

Висипи у вигляді дрібних рожевих плям з’являються на 4-5 день хвороби. Перші плями знаходять за вухами, на спинці носа. У кінці 1-го дня висипи покривають обличчя й шию, зосереджуються на грудях і верхній частині спини. На 2-гу добу висипи з’являються на тулубі, а на 3-ій день – покривають руки й ноги.

кір

Як лікують кір у дітей

Прийом противірусних препаратів, а також імуномодуляторів. У важких випадках можуть призначати внутрішньовенні ін’єкції імуноглобуліну.

Дитина повинна постійно знаходитися в ліжку на період високої температури, а також ще 3 дні після її нормалізації.

Перебіг хвороби дуже впливає на нервову систему. Дитина швидко втомлюється, стає дратівливою. Школярів потрібно на 2-3 тижні звільнити від перевантажень, а дитині дошкільного віку подовжити тривалість прогулянок і денного сну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини аденоїдів у дітей

плашка

Читайте також